SoundCloud uruchamia płatną usługę muzyczną, SoundCloud Go

SoundCloud uruchamia płatną usługę muzyczną, SoundCloud Go

SoundCloud uruchamia płatną usługę muzyczną, SoundCloud Go
29.03.2016 17:33

Kwestią czasu było, aż SoundCloud, jedna z najpopularniejszych usług muzycznych, istotnie upodobni się do modelu biznesowego, który realizuje Spotify czy Apple Music. Na oficjalnym blogu pojawiło się już oficjalne ogłoszenie startu usługi SoundCloud Go. Niestety ofertę jak na razie trudno traktować jako poważną konkurencję wobec czołówki.

Obraz

Największą zmianą w SoundCloud Go w stosunku do oryginalnej usługi jest sam katalog muzyczny. Oprócz dotychczasowego, bogatego i niezwykle zróżnicowanego katalogu, dodane zostały bowiem mniej niszowe pozycje. Wszystko dzięki partnerstwu z UMG, Sony czy Warnerem, dzięki czemu w Go znajdzie się także muzyka twórców ze szczyt list przebojów.

Kolejną nowością, której nie mogło zabraknąć w 2016 roku w aplikacji usługi muzycznej, jest możliwość słuchania muzyki także bez połączenia z Internetem. Pobierać na pamięć urządzenia można zarówno pojedyncze utwory, jak i cale listy odtwarzania. W menu aplikacji jest dostępny przejrzysty panel, który pozwala między innymi na określenie limitu wielkości pobranej muzyki.

Wszystko to ma być dostępne całkowicie bez reklam, choć oczywiście nie za darmo. SoundCloud Go nie posiada osobnej aplikacji i stanowi aktualizację do już dostępnej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by premierę zignorować i korzystać z mobilnej aplikacji SoundClouda w sposób dotychczasowy. A na razie jest ku temu więcej powodów, niż argumentów na korzyść Go.

Obraz

Aby uaktywnić usługę trzeba zapłacić… 9,99 dolarów (lub 12,99 na iOS-ie przy transakcji przez iTunes). Ponadto usługa jest jak dotąd dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Skorzystać można z 30-dniowego darmowego okresu próbnego, jednak trudno stwierdzić aby ten bonus mógł spowodować migrację do SoundCloud Go użytkowników Spotify czy usługi Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)