Soundnode otwarty i multiplatformowy. Zapomnij o Soundcloudzie w przeglądarce

Soundnode otwarty i multiplatformowy. Zapomnij o Soundcloudzie w przeglądarce

Soundnode otwarty i multiplatformowy. Zapomnij o Soundcloudzie w przeglądarce
09.11.2016 15:39, aktualizacja: 09.11.2016 15:57

Ostra konkurencja pomiędzy najpopularniejszymi usługami muzycznymi zdaje się nie wpływać na serwis, który oferując w zasadzie to samo, co one, jest na wskroś inny. Mowa o Soundcloudzie, który dla wielu użytkowników posiada wadę: posiada co prawda bardzo dobre aplikacje mobilne, jednak na komputerach korzystać z Soundclouda można tylko jako z aplikacji przeglądarkowej. Chyba, że zainstalowało się wcześniej Soundnode'a.

Soundnode to dostępny na Windowsa, macOS-a i Linuksa nieoficjalny klient SoundClouda, który z powodzeniem może zastąpić serwis internetowy. Oferuje on zatem możliwość przeglądu list przebojów z różnych gatunków moderowanych przez SoundClouda oraz dostęp do polubionych utworów. Nie mogło oczywiście zabraknąć wyszukiwarki, która przeszukuje zarówno tagi, jak i nazwy artystów i utworów.

Obraz

Interfejs Soundnode'a nie różni się pomiędzy platformami: zarówno w wersji na Windowsa, jak i macOS-a oraz Linuksa, otrzymujemy ten sam, kojarzący się nie co ze Spotify układ, który jest równie prosty, jak wygodny. W prawym dolnym rogu okna znalazły się przyciski odtwarzania, kolejka utworów oraz regulacja głośności. Zabrakło natomiast jednej z najbardziej rozpoznawalnych funkcji Soundclouda, czyli komentowania konkretnego momentu w utworze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Możliwości konfiguracyjne programu ograniczono do skrajnego minimum. Można tam włączyć lub wyłączyć działające bez zarzutu powiadomienia o kolejnych odtwarzanych utworach oraz wyczyścić pamięć podręczną. Trudno stwierdzić, aby Soundnode był multimedialnym kombajnem, stanowi jednak świetną propozycję dla użytkowników Soundclouda, którzy dość mają wszechobecnych aplikacji webowych, jak również dla osób, które do tej usługi zniechęcał ogrom niezbyt uporządkowanej biblioteki, jaka przytłacza wersja przeglądarkowa.

Obraz

Soundnode to otwarte oprogramowanie, kod jest dostępny w repozytorium GitHub. Samą aplikację w wersji na Windowsa i mac OS-a znaleźć można w naszej bazie, a użytkownicy Linuksa znajdą paczki na stronie projektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)