Spaces – kolejny pomysł Google na własny serwis społecznościowy

Spaces – kolejny pomysł Google na własny serwis społecznościowy

01.04.2016 16:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Próby tworzenia serwisów społecznościowych przez Google raczej nie wywołały nigdy wybuchu entuzjazmu, podobnie zresztą jak komunikatory. Trudno bowiem porównywać popularność Google+ czy Hangouts choćby do platform Facebooka. Korporacja jednak się nie poddaje i pracuje nad aplikacją Spaces.

Jak informuje Android Police, nie zapowiada się jednak, aby Google chciało zaprezentować coś rewolucyjnego, czy choćby niespotykanego, z czego korzysta z powodzeniem Snapchat. Spaces ma być raczej pewną wariacją na temat Hangouts. Aplikacja, która ma się aktualnie znajdować w fazie wewnętrznych testów, zaoferuje wieloosobowe czaty.

Spaces nie chce jednak opierać się na sieciach aktualnych znajomych, a raczej udostępniać miejsce do wymiany informacji osobom o podobnych zainteresowaniach. Każdy czat będzie miał bowiem określoną tematykę, nic nie wiadomo jednak jak dotąd o ewentualnych ograniczeniach w liczbie uczestników rozmowy czy zasadach dołączenia do niej.

Źródło: androidpolice.com
Źródło: androidpolice.com

Aplikacja zdaje się być swojego rodzaju odpowiedzią na kanały w komunikatorze Telegram, które cieszą się dużym zainteresowaniem, między innymi wsród członków organizacji terrorystycznych. Telegram ma jednak do zaoferowania dodatkowe atuty na przykład w postaci szyfrowania. Co ma w zanadrzu Google?

Być może całkiem sporo, przynajmniej jeżeli chodzi o kadry. Spaces, ze swoim społecznościowym charakterem, wydaje się bowiem całkiem odpowiednim miejscem dla moota, założyciela 4chan.org, który ogłosił miesiąc temu rozpoczęcie współpracy z Google. Czy to wystarczy, aby kolejny społecznościowy projekt tej korporacji nie spalił na panewce?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)