SparkleShare - alternatywa dla Dropboksa

SparkleShare - alternatywa dla Dropboksa

03.08.2010 14:46, aktualizacja: 03.08.2010 16:21

Pojawiła się nowa aplikacja umożliwiająca przechowywanie plików w chmurze obliczeniowej. SparkleShare 0.2 dostępny jest obecnie w wersji alpha 1 dla systemu Linux.

Program SparkleShare, podobnie jak na przykład Dropbox, pozwala na przesyłanie plików na serwery online. Aplikacja różni się tym od płatnych usług, że do przechowywania materiałów wykorzystuje system kontrolny wersji Git - na przykład Gitorious albo GitHub. Aby skorzystać ze SparkleShare należy zarejestrować się w jednym z wybranych serwisów. Dzięki temu użytkownik może zapisywać na przykład kopie zapasowe plików czy projekty, nad którymi pracuje, a także dzielić się nimi ze współpracownikami czy przyjaciółmi. W przypadku darmowych kont na tych serwerach dane mogą być publicznie dostępne. SparkleShare powstał w oparciu o bibliotekę GTK+, a także projekt Mono.

Jak zapowiada deweloper, wkrótce pojawią się także wydania SparkleShare dla systemów Windows i Mac OS X. Ostrzega się też osoby, które zainstalują wersję alpha 1 programu, że może ona działać niestabilnie. Program nadal posiada wiele błędów, może się zawieszać, a także - jak żartuje deweloper - zjadać koty. SparkleShare 0.2 alpha 1 w celach testowych można pobrać ze stron producenta (plik TAR).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)