SparkleShare - alternatywa dla Dropboksa w wersji beta

SparkleShare - alternatywa dla Dropboksa w wersji beta

06.09.2010 14:28

Pojawiła się nowa wersja aplikacji SparkleShare 0.2 beta umożliwiającej przechowywanie plików w chmurze obliczeniowej. Program dostępny jest obecnie dla systemu Linux.

Program SparkleShare, podobnie jak na przykład Dropbox, pozwala na przesyłanie plików na serwery online. Aplikacja różni się tym od płatnych usług, że do przechowywania materiałów wykorzystuje dowolny system kontroli wersji Git - na przykład Gitorious albo GitHub. Dzięki temu użytkownik może zapisywać na przykład kopie zapasowe plików czy projekty, nad którymi pracuje, a także dzielić się nimi ze współpracownikami czy przyjaciółmi. W przypadku darmowych kont na publicznych serwerach dane mogą być ogólnodostępne. SparkleShare powstał w oparciu o bibliotekę GTK+, a także projekt Mono.

Jak poinformował deweloper, w najnowszej wersji skupiono się głównie na eliminacji wykrytych wcześniej błędów. Poprawiono też działanie narzędzia, które teraz ma działać bardziej stabilne. Kolejne zmiany dotyczą dostępu do materiałów - każdy plik log posiada teraz link odsyłający bezpośrednio do danych. Logi są automatycznie odświeżane. W dodatku do obsługi SparkleShare z poziomu Nautilusa dodano możliwość kopiowania linków internetowych. Pozwoli to na szybsze dzielenie się materiałami między użytkownikami.

SparkleShare 0.2 beta można pobrać ze stron producenta (plik TAR.GZ).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)