Spartan trafił do Windows 10 build 10009: ta przeglądarka jest naprawdę dobra

Spartan trafił do Windows 10 build 10009: ta przeglądarka jest naprawdę dobra

10.02.2015 18:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiński serwis ITHome informuje, że uzyskał dostęp do kolejnej kompilacji Windowsa 10 oznaczonej numerem 10009 z gałęzi o nazwie impressive. Debiutuje w niej m.in. pełna wersja przeglądarki Spartan, co w zasadzie wystarczy, aby uznać nowy build za wprowadzający dość istotną aktualizację.

Na zaprezentowanych przez ITHome zrzutach ekranu można zapoznać się z aktualnym wyglądem Spartana. Trzeba oczywiście brać pod uwagę, że wraz z rozwojem programu może się on jeszcze znacznie zmienić. Nie ma przecież gwarancji, że wersja finalna będzie miała wiele wspólnego z interfejsem z kompilacji 10009.

Źródło: ITHome.com
Źródło: ITHome.com

Jak widać Microsoft zdecydowanie uległ modzie na minimalizm i płaskość. Nie zdecydowano się jednak, przynajmniej jak dotąd, na przesunięcie paska kart na tytuł okna, co pozwoliłoby zwiększyć powierzchnię, na której rysowane są strony o dodatkowe kilka pikseli. Obok paska adresu widać kolejno ikony odpowiedzialne za dodawanie strony do zakładek, wyświetlanie zakładek, informacje zwrotną i ustawienia przeglądarki. Te, zgodnie z dzisiejszą modą na projektowanie interfejsów, są dość ograniczone. Plusem jest za to możliwość uruchomienia trybu pozwalającego na wygodniejsze czytanie tekstu.

Najistotniejszą informacją są oczywiście wieści o silniku przeglądarki. EdgeHTML, taką bowiem najprawdopodobniej nazwę będzie nosił, miał się według Chińczyków sprawiać bardzo dobrze, odczuwalnie lepiej niż znany z Internet Explorera Trident. Potwierdzają się zatem wcześniejsze wyniki Spartana w testach przeprowadzonych przez serwis HotHardware, w których uzyskał on wyniki zbliżone do Firefoksa czy Chrome.

Nie wiadomo oczywiście kiedy kompilacja 10009 zostanie udostępniona. Ba, nie wiadomo nawet czy akurat ten build zostanie opublikowany jako kolejny. Opublikowany przez Chińczyków wyciek to jednak dobre wieści dla wszystkich, którzy oczekują premiery nowej przeglądarki Microsoftu. Pozostałe zrzuty ekranu można obejrzeć w serwisie niespecjalnie piękne wzornictwo z poprzedniej kompilacji nie zostało zmienione.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)