Speechify - „rozmowny” dodatek dla Chrome

Speechify - „rozmowny” dodatek dla Chrome

24.03.2011 16:21

Pojawiło się ciekawe rozszerzenie dla przeglądarki Chrome. To Speechify 1.1, narzędzie umożliwiające wydawanie komend głosowych w wyszukiwarce.

Wczoraj informowaliśmy o pojawieniu się pierwszej wersji beta Chrome 11. Przeglądarka firmy Google została wzbogacona o nową ikonę, ale pojawiło się też kilka ciekawych funkcji. Między innymi wprowadzono interfejs programowania dla deweloperów umożliwiający tworzenie dodatków korzystających z komend głosowych. Takim rozwiązaniem jest między innymi Speechify, rozszerzenie dostępne dla najnowszego wydania przeglądarki.

Po zainstalowaniu rozszerzenia, będziemy mogli wydawać komendy wyszukiwarkom internetowym. Aby skorzystać ze Speechify, należy kliknąć w pasku wyszukiwania. Pojawi się wówczas niewielkie pole z ikoną przedstawiającą mikrofon. Po wypowiedzeniu zapytania na głos Speechify przekształci mowę na tekst. W ten sposób możemy skorzystać z głosowego wyszukiwania. Dodatek przeznaczony jest przede wszystkim dla osób posługujących się językiem angielskim, ale z polskim też radzi sobie całkiem dobrze.

Twórcy dodatku pracują obecnie nad wprowadzeniem obsługi dla Facebooka i Twittera. Podobne rozszerzenia istnieją już dla Chrome - jak chociażby Voice Search, który został wprowadzony rok temu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)