Śpieszmy się instalować Messengera Lite zanim przestanie być taki lekki

Śpieszmy się instalować Messengera Lite zanim przestanie być taki lekki

Śpieszmy się instalować Messengera Lite zanim przestanie być taki lekki
03.02.2017 14:24, aktualizacja: 03.02.2017 14:43

Nikogo nie trzeba szczególnie przekonywać do zalet korzystania z alternatywnych aplikacji Facebooka i Messengera. Oprócz aplikacji stworzonych przez niezależnych programistów, swoje propozycje w tej kwestii ma sam Facebook. O ile Facebook Lite można uznać za rozsądną propozycję, tak wiele wskazuje na to, że Messenger Lite coraz mniej będzie miał z lekkością wspólnego.

Mimo że lekka wersja facebookowego komunikatora Messenger nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, to cieszy się wielką popularnością. Stanowi ona bowiem zdrowy kompromis pomiędzy funkcjonalnością i lekkością działania, czego nie można powiedzieć o standardowym Messengerze. W pogoni za Snapchatem, Facebook zdecydował się na implementację dodatkowych funkcji, które nie dość, że nie cieszą się szczególną popularnością, to jeszcze windują wielkość aplikacji i negatywnie wpływają na szybkość jej działania.

Stąd zainteresowanie Messengerem Lite. Nie dotknęły go bowiem rezultaty pogoni za Snapchatem, przynajmniej jak dotąd. Dostępna jest już jednak nowa wersja komunikatora, oznaczona jako 4.10. Przynosi ona nowe funkcje, które raczej trudno nazwać niezbędnymi w komunikacji: możliwe jest odtąd korzystanie z wielu kont, wyszukiwanie naklejek, przesyłanie wiadomości audio oraz możliwość włączania i wyłączania statusu offline. Wszystko świadczy niestety o tym, że Facebook chce promować nowości także w Messengerze Lite, nawet kosztem jego dotychczasowej lekkości.

Podobnego zdania są także użytkownicy Lite'a: między innymi na łamach Reddita pojawiaj się głosy, że Facebook odchodzi od pierwotnych założeń, część użytkowników stwierdza, że wybrała Lite'a właśnie ze względu na brak takich dodatków, jak wspomniane naklejki. W naszej bazie udostępniamy zatem obie wersje Messengera: 4.10, z przytoczonymi nowościami, oraz wcześniejszą, 3.1, dostępną z poziomu menu Wszystkie wersje. Należy jednak pamiętać, że korzystanie ze starszej wersji przebiega na odpowiedzialność użytkownika.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)