Sporo nowości w aplikacji Aparat Google, ale tylko dla wybranych

Sporo nowości w aplikacji Aparat Google, ale tylko dla wybranych

27.04.2016 13:22, aktual.: 27.04.2016 13:58

Wnoszącej sporo zmian aktualizacji doczekała się aplikacja Aparat Google. Dostępne są nie tylko nowe tryby robienia zdjęć, zauważalnie odświeżono także sam interfejs programu. Niestety, Google nie zdecydowało się, przynajmniej na razie, na udostępnienie aktualizacji dla wszystkich. Zainstalować mogą ją, przynajmniej w ramach oficjalnych kanałów dystrybucji, tylko posiadacze smartfonów Nexus.

Jakiś czas temu Google zdecydowało się na ścisłe ograniczenie dostępności nowych funkcji Aparatu Google. Oficjalnie w Google Play aplikacja jest bowiem kompatybilna jedynie z Nexusami. Jest to o tyle zaskakujące, że cieszyła się ona dużą popularnością. Sytuacja jest dość niejasna – program można zainstalować na urządzeniach innych niż Nexusy, jednak w zależności od modelu smartfona dostępna jest inna wersja. Często również jej praca zostaje nagle zatrzymana. Można się zatem spodziewać, że Aparat Google będzie wkrótce dostępny całkowicie na wyłączność dla Nexusów. Aktualnie kwestia dostępności prezentuje się co najmniej chaotycznie.

Obraz

Pełna lista urządzeń, na których możliwa jest instalacja nowej wersji Aparatu Google prezentuje się następująco: Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9, Nexus 5x oraz Nexus 6P. W przypadku każdego urządzenia dostępne są pewne unikatowe funkcje, w przypadku Nexusa 5X, 6 i 6P dostępny jest na przykład tryb Auto-HDR+, 5X i 6P otrzymały tryb nagrywania filmów w zwolnionym tempie, 6P otrzymał natomiast funkcję SmartBurst, która automatycznie tworzy animację GIF z serii zdjęć.

Instalacja programu jest co prawda możliwa z nieoficjalnych źródeł, jednak w przypadku urządzeń innych, niż wymienione Nexusy, pojawiają się problemy w działaniu – nieobsługiwane są między innymi specjalne tryby, często nie działa poprawnie nagrywanie filmów. Istotną nowością w interfejsie jest możliwość przełączania pomiędzy aparatem a kamerą, za pomocą przeciągnięcia palcem w lewo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Przełączanie zniknęło zatem z menu aplikacji, gdzie znajdują się już tylko kolejne tryby: zdjęcie wykonane w panoramie sferycznej, klasyczna panorama, rozmycie soczewkowe (do zrobienia zdjęcia w tym trybie konieczny jest ruch smartfonem), oraz w rzeczonych przypadkach tryb zwolnionego tempa. Zmiany w interfejsie uczyniły go bardziej przejrzystym, wygodne jest także przełączanie pomiędzy aparatem i kamerą za pomocą gestu. Pozostaje tylko czekać, aż wyjaśni się sytuacja z dostępnością. Aparat Google znajdziecie w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)