Spotify chce przejąć SoundClouda. To może być przełom w usługach muzycznych

Strona głównaSpotify chce przejąć SoundClouda. To może być przełom w usługach muzycznych
29.09.2016 11:47
Spotify chce przejąć SoundClouda. To może być przełom w usługach muzycznych

Mimo że Apple intensywnie lobbuje w Stanach Zjednoczonych na rzecz zmiany sposobu wynagradzania twórców w związku z ich popularnością w usługach muzycznych, a światło dzienne ujrzało już Apple Music z odświeżonym interfejsem, to jednak Spotify zdaje się być w tej chwili w ofensywie. Pojawiły się informacje, według których Szwedzi mają wkrótce przejąć SoundClouda.

Jak donosi Financial Times, Spotify nie tylko chce stać się posiadaczem popularnego serwisu, który jednak mocno różni się od innych usług muzycznych, ale planuje także zintegrować SoundClouda ze Spotify i stworzyć dzięki temu nową jakość.

Aktualnie w Spotify ma brakować rozbudowanych funkcji społecznościowych, marginalna jest także rola samych artystów, którzy w Spotify są reprezentowani przede wszystkim przez swoje wytwórnie. Najważniejsza jest jednak sama muzyka. SoundCloud jest powszechnie wykorzystywany przez ogromną rzeszę niezależnych twórców muzyki elektronicznej, którzy właśnie tam publikuje swoje podcasty.

350188957130385345

Oprócz wydawnictw płytowych, Spotify zyskałoby zatem na wyłączność prawa do udostępniania twórczości reprezentantów prężnie rozwijającej się sceny, a muzyki tej na próżno szukać choćby w Apple Music czy na Tidalu. Można zakładać, że upowszechniony zostałby także sam dostęp do publikowania utworów w ogromnej fonotece. Nie wiadomo jak dotąd nic o implementacji takich możliwości SoundClouda, jak komentowanie konkretnych momentów w utworze.

To nie jedyny dowód na to, że Spotify – które przekroczyło już granicę 40 mln płacących użytkowników – rozwija się w ostatnim czasie nad wyraz prężnie. Wraz z wyciekiem plotek o przejęciu SoundClouda, Szwedzi ogłosili oficjalny start swojej usługi w Japonii, drugim największym rynku fonograficznym świata, choć na razie tylko w systemie opartym na zaproszeniach. Japończycy jako pierwsi zyskali także dostęp do podglądu tekstów utworów w aplikacji mobilnej. Funkcja ta docelowo wkrótce dostępna globalnie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)