Spotify drepce w kółko. Dostępny Radar premier, kolejna spersonalizowana playlista

Spotify drepce w kółko. Dostępny Radar premier, kolejna spersonalizowana playlista

05.08.2016 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spersonalizowane listy odtwarzania, a w szczególności lista „Odkryj w tym tygodniu” to jeden z największych sukcesów Spotify, z którego korzystają aktywnie miliony użytkowników. Nic zatem dziwnego, że usłgua kontynuuje rozwój w tym kierunku i przygotowała kolejną propozycję. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Spotify nie zacznie gonić własnego ogona i kolejne spersonalizowane playlisty nie będą ostatnim słowem w sprawie innowacji.

Nowa lista odtwarzania nosi nazwę „Radar Premier” i, jak wskazuje sama nazwa, trafiają na nią najnowsze utwory zgodne z gustami użytkownika. Jedyną różnicą w stosunku do „Odkryj w tym tygodniu” jest zatem ograniczenie działania algorytmów ramami czasowymi. Także sam mechanizm aktualizowania listy pozostaje niezmienny – zostaje ona w całości wymieniona co tydzień, w każdy piątek.

Obraz

Popularność (i po prostu świetność) list odtwarzania dostępnych w Apple Music pokazuje, że w układaniu list tematycznych lepiej radzą sobie jednak profesjonalni DJ-e i inni pracownicy przemysłu muzycznego. Spotify pozostaje jednak przy swoim i polega na zaawansowanych algorytmach i analityce maszynowej. Niemniej kwestia list tematycznych, a nie dostosowanych do preferencji użytkownika, także pozostaje w ludzkich rękach.

„Radar premier” jest już dostępny i przetestować może go każdy chętny. Zachęcamy użytkowników usługi do dzielenia się komentarzami na temat skuteczności algorytmów. Aplikacje Spotify można zaś znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)