Spotify Hi-Fi: bezstratna kompresja audio w nowym wariancie abonamentu

Spotify Hi-Fi: bezstratna kompresja audio w nowym wariancie abonamentu
01.03.2017 17:49
Spotify Hi-Fi: bezstratna kompresja audio w nowym wariancie abonamentu

Jednym z najczęstszych zarzutów wobec usług muzycznych jest niska jakość dostępnych tam do strumieniowania plików audio. Dla wielu opłacanie subskrypcji, w ramach której otrzymuje jakość Vorbis z przepływnością 320 kb/s to mało atrakcyjna propozycja. Nieco więcej oferuje w tej kwestii Tidal, ale za sowitą dopłatą. Wygląda na to, że podobnie będzie wkrótce ze Spotify.

Jak informuje The Verge, Spotify udostępniło wybranym użytkownikom możliwość skorzystania z nowego abonamentu, Spotify Hi-Fi. Co ciekawe, różni użytkownicy otrzymali różne oferty, jednak ich akceptacja najczęściej kończyła się powiadomieniem o niedostępności Spotify Hi-Fi w danym regionie lub innym błędem. Wnioski są raczej klarowne – Spotify w niewybredny sposób sonduje rynek.

  • źródło: twitter.com/Semantics
  • źródło: daFthawk via reddit.com
[1/2]
źródło: twitter.com/Semantics

Propozycje z zaproszeń do Spotify Hi-Fi różniły się zarówno pod względem rozszerzonej w stosunku do konta Spotify Premium funkcjonalności, jak i ceny. Ta wynosić ma 5, 7,5 lub 10 dolarów, jakie trzeba dopłacić do standardowego abonamentu. W zamian otrzymywać mamy bezstratną jakość CD, czyli najpewniej – podobnie jak przypadku Tidala – strumieniowanie plików FLAC.

Wyższa jakość strumieniowania to jednak nie jedyne korzyści, jakie może przynieść Spotify Hi-Fi. W przypadku niektórych zaproszeń, dodatkowa opłata wiązałaby się ze zniżkami na płyty winylowe w limitowanych edycjach, a nawet jeden album winylowy w prezencie. Usługi muzyczne skupiły się ostatnio na sugerowaniu muzyki i personalizacji. Tym bardziej cieszy, że kluczowy aspekt streamingów chce poprawić największy z nich.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)