Spotify jeszcze w tym tygodniu uruchomi mobilny dział wideo

Spotify jeszcze w tym tygodniu uruchomi mobilny dział wideo

25.01.2016 14:39

Spotify w ciągu kilku dni ma zyskać nowe istotne funkcje. Pierwsze informacje na ich temat pojawiły się już w połowie zeszłego roku, jednak firmie nie śpieszyło się szczególnie z implementacją. Dziś jednak wiadomo już więcej o końcowych efektach prac, które wybrani użytkownicy z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec i Szwecji mieli okazję testować. Według informacji Wall Street Journal, na mobilnym Spotify pojawią się wkrótce materiały wideo.

Tylko dla Androida i iOS-a

Co ciekawe, dział wideo ma być dostępny tylko na mobilnym Spotify, w pierwszej kolejności w aplikacji na Androida, nieco później na iOS-a. Aktualizacje w obu przypadkach mają pojawić się jeszcze w tym tygodniu. Nie ma natomiast podstaw, by twierdzić, że wideo pojawi się na urządzeniach mobilnych z Windowsem. Więcej pytań pojawia się natomiast w kwestii tego, jakie konkretnie materiały miałyby zostać udostępnianie w Spotify.

Wiele bowiem wskazuje na to, że nie chodzi bynajmniej o teledyski. Wśród dostarczycieli treści mają się znaleźć przede wszystkim stacje telewizyjne, wśród których wymienia się ESPN, Comedy Central czy BBC. Programy mają dotyczyć szeroko pojętej tematyki muzycznej. Ważną informacją jest także fakt, że dobór sugerowanych materiałów wideo ma być oparty na gustach muzycznych użytkownika. O ostatnich zakupach, które mają na celu rozwój algorytmów analizujących odsłuchania informowaliśmy przed kilkoma dniami.

Wideo w Spotify bez teledysków?

Jakich materiałów wideo możemy się zatem spodziewać? Dla WSJ rąbka tajemnicy uchylił Shiva Rajaraman ze Spotify. Podał on przykład, w którym fani hip-hopu będą mogli za pomocą aplikacji mobilnej obejrzeć na swoich smartfonach odcinki programu komediowego Epic Rap Battles mocno osadzonego w tej kulturze. Nie wyklucza się także dostępności między innymi nagrań z koncertów, wiele będzie jednak w tym przypadku zależeć do licencjonowania: dostępne mogą być w Spotify najpewniej tylko treści, do których prawa posiadają wymieni wcześniej partnerzy.

Co najmniej kilka dni przyjdzie nam także poczekać na szczegóły dotyczące dostępności działu wideo. Nie tylko ze względu na region, ale także na typ konta. W pierwszym aspekcie można się bowiem spodziewać, że dostępność działu wideo w aplikacji mobilnej nie pojawi się dla wszystkich od razu. Trudno jednak stwierdzić, aby polscy użytkownicy byli przez Szwedów szczególnie zaniedbywani w kwestii kolejnych nowości. Co do drugiej kwestii, to wiadomo w tej chwili, że w materiałach nie pojawią się reklamy. To zaś daje podstawę, by twierdzić, że nie będą one dostępne dla darmowych użytkowników. O tym, czy te spekulacje okażą się prawdziwe, przekonamy się w ciągu najbliższych dni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)