Spotify ma nową aplikację muzyczną, która nie wymaga konta premium

Spotify ma nową aplikację muzyczną, która nie wymaga konta premium

Spotify ma nową aplikację muzyczną, która nie wymaga konta premium
31.01.2018 09:24, aktualizacja: 01.02.2018 11:45

W Google Play pojawiła się nowa aplikacja Spotify o nazwie Stations. Niestety, nie została ona jeszcze udostępniona do pobrania, według zebranych przez nas informacji korzystać z niej mogą aktualnie tylko użytkownicy w Australii. Spotify Stations zapowiada się jednak całkiem intrygująco: aplikacja ma dostarczać możliwość odsłuchiwania wyłącznie gotowych list odtwarzania, oferować skrajnie minimalistyczny interfejs i działać zarówno w przypadku kont premium, jak i użytkowników korzystających ze Spotify za darmo.

Obraz

W Stations nie będziemy najpewniej mieli swobodnego dostępu do pojedynczych albumów czy singli, wszystko skupiać się będzie na listach odtwarzania. Dostępne będą te zarówno przygotowane przez ekspertów Spotify, jak i maszynowo utworzone w oparciu o gusta użytkownika (Odkryj w tym tygodniu, Radar premier, etc.). Tutaj dochodzimy do pierwszego ciekawego eksperymentu: wszystko wskazuje na to, że zarówno użytkownicy z darmowym kontem, jak i z płatnym, nie będą mieli możliwości przeskoczenia na liście do kolejnego utworu. CI pierwsi pomiędzy utworami będą najpewniej jeszcze słuchać reklam.

Aplikacja przyciąga także uwagę skrajnie minimalistycznych interfejsem: w zasadzie jego całość stanowi pionowa lista przewijana z kolejnymi playlistami. Tutaj można zauważyć ciekawy zabieg, który wyjaśnia nieco wzmiankowane w poprzednim akapicie ograniczenie w postaci braku możliwości przewijania pojedynczych utworów: przewijać będzie się całe po prostu całe listy odtwarzania. Z opublikowanych w Google Play zrzutów ekranu wynika, że użytkownik będzie mógł ponadto dodawać utwory do listy ulubionych i na ich podstawie sugerowane będą mu (lub maszynowo układane) kolejne propozycje.

Obraz

Spotify nie wydało jak na razie żadnego oficjalnego komunikatu w sprawie nowej aplikacji, zaś w Google Play jest ona opisywana jako eksperyment. Trzeba przyznać, że zapowiada się on całkiem intrygująco, przede wszystkim dla użytkowników, którzy z zamiłowaniem eksplorują przepastną fonotekę usługi. Pewien element losowości i minimalistyczny interfejs, w którym użytkownik bardziej zdany jest na algorytmy niż na własne gusta, z pewnością jest ciekawym pomysłem na nieco skostniałym rynku usług muzycznych. Niezwłocznie powiadomimy was, gdy będzie już można przetestować Stations.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)