Spotify Party dostosuje muzykę do nastroju na imprezie

Spotify Party dostosuje muzykę do nastroju na imprezie

Spotify Party dostosuje muzykę do nastroju na imprezie
16.12.2015 14:18

Wiele w Spotify robi się, aby usługa dysponowała narzędziami, które spośród milionów dostępnych w bibliotece utworów, dostarczą użytkownikowi te, które spodobają mu się najbardziej. Nie zmienia to faktu, że internauci są na ogół zgodni, że algorytmy nadal są dużo mniej skuteczne niż te, które stosowano niegdyś w Last.fm, przynajmniej w czasach największej popularności tego serwisu . Być może zmieni się to wraz zapowiedzianą właśnie nowością.

Spotify dysponuje już kilkoma możliwościami spersonalizowanego odkrywania ogromnej muzycznej bazy. Dostępny jest zatem panel Odkrywaj, w którym wyświetlane są propozycje albumów, ale także najnowsze wydawnictwa muzyków, których użytkownik już zna, czy sugestie wynikające z wielu odsłuchań konkretnego artysty.

Obraz

Kolejnym krokiem było stworzenie playlisty Odkrywaj w tym tygodniu: wymienianej co tydzień listy trzydziestu utworów wytypowanych na podstawie odsłuchań użytkownika i porównań z użytkownikami o podobnych gustach. W aplikacji mobilnej jest także dostępne Spotify Running, które jest zdolne do dostosowywania tempa muzyki do tętna użytkownika. Teraz Spotify chce się przydać także na imprezach.

Na blogu usługi Diplo. Tym, co wyróżnia tę funkcje, jest półokrągły suwak, który pozwala na dostosowanie muzyki do… nastrojów bawiących się osób.

Nowe Spotify Party nie jest jeszcze dostępne powszechnie, zostaje wprowadzane stopniowo. Wstępnie Diplo wybrał 120 kompozycji, jednak funkcja będzie także dotyczyć innych playlist sklasyfikowanych gatunkowo. Niewykluczone, że Spotify zaangażuje w tworzenie playlist także innych DJ-ów.

Ciekawą kwestię stanowi także funkcjonowanie algorytmu: playlisty Diplo składa się bowiem głównie z elektronicznej muzyki tanecznej, gdzie zwolnienie tempa uderzeń na minutę nie zawsze będzie skutkować doborem bardziej wyciszonych utworów odpowiednich na późniejszą fazę imprezy. O tym, jak Spotify Party, będzie sprawować się w praktyce będzie się można w najbliższym czasie, najprawdopodobniej również w przypadku darmowych kont.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)