Spotify rezygnuje z rozwijania aplikacji na Windows Phone'a (aktualizacja)

Spotify rezygnuje z rozwijania aplikacji na Windows Phone'a (aktualizacja)

Spotify rezygnuje z rozwijania aplikacji na Windows Phone'a (aktualizacja)
14.03.2016 11:55, aktualizacja: 20.06.2019 20:03

Zaskakujące informacje dla użytkowników Spotfy na urządzeniach mobilnych z Windows Phonem. Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji, oficjalna aplikacja tej usługi muzycznej nie będzie już rozwijana.

Jak donosi Windows Central, o rewelacjach poinformował na Twitterze użytkownik usługi. Z jego korespondencji z działem pomocy wynika, że Spotify na Windows Phone’a nie będzie już aktualizowana, przede wszystkim w związku z położeniem nacisku na uniwersalną aplikację dla Windowsa 10, o której wiadomo dotąd niewiele.

Możemy potwierdzić, że Windows Phone 8.x nie będzie dłużej wspierany. Możesz wciąż używać aplikacji Spotify, ale nie będzie on juz otrzymywała kolejnych aktualizacji.

Kwestia jest co najmniej problematyczna: aktualizację do Windowsa 10 wciąż otrzymało mocno ograniczone grono użytkowników. Mimo że Spotify nie ma zamiaru (przynajmniej na razie) całkowicie usuwać swojej aplikacji ze sklepu, to jej użytkownicy nie będą mogli zapewne korzystać z kolejnych nowości dostępnych w mobilnej aplikacji.

Obraz

To zaś rodzi ogromne dysproporcje, mowa przede wszystkim o użytkownikach opłacających konto premium. Mimo takich samych opłat będą oni mieli ograniczony dostęp do nowych funkcji w stosunku do użytkowników Androida i iOS-a. Zatem nawet jeśli Spotify z Windows Store nie zniknie, to trudno zakładać, aby jego popularność miała utrzymać się na aktualnym poziomie.

Aktualizacja, 13:39

W wypowiedzi dla MSPowerUser.com inny przedstawiciel Spotify zdementował informacje o porzuceniu wsparcia dla Windows Phone'a. Aktualnie zatem sytuacja prezentuje się dość mgliście. Trudno stwierdzić, aby jeden z pracowników wsparcia wyssał tak istotną informację z palca. Pojawiły się nawet hipotezy, że nowe stanowisko jest raczej reakcją na negatywny rezonans wśród użytkowników usługi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)