Spotify stworzy urządzenie do samochodu. Chyba ktoś zapomniał, że istnieją smartfony

Spotify stworzy urządzenie do samochodu. Chyba ktoś zapomniał, że istnieją smartfony

Spotify stworzy urządzenie do samochodu. Chyba ktoś zapomniał, że istnieją smartfony
18.01.2019 23:29

Użytkownicy aplikacji Spotify mogą już korzystać ze specjalnego trybu przeznaczonego do obsługi w samochodzie. Nowy interfejs został zoptymalizowany pod kątem prostoty i otrzymał znacznie większe przyciski. Jednak to nie koniec planów firmy związanych z rynkiem motoryzacyjnym.

Android Police zwraca uwagę na informacje, które zostały opublikowane na łamach Financial Times. Firma, której zawdzięczamy popularyzację usług streamingu muzyki, pracuje nad własnym odtwarzaczem do samochodów, który ma być kontrolowany z wykorzystaniem głosu i ma znaleźć zastosowanie w samochodach.

Spotify w widoku samochodowym.
Spotify w widoku samochodowym.

Co ciekawe, zastosowany system obsługi głosowej określany jest jako Spotify Voice. Nie będzie to więc Asystent Google czy Amazon Alexa – firma ma zastosować własny system. Do zestawu dojdą przyciski, które najpewniej zostaną zoptymalizowane do wygodnej obsługi przez kierowcę.

Urządzenie będzie łączyć się z samochodem z wykorzystanie Bluetooth. Natomiast jego produkcją zajmie się amerykańska firma Flex, mająca już doświadczenie na rynku motoryzacyjnym. Nie poznaliśmy ceny i daty wprowadzenia nowego sprzętu Spotify.

Czy nie wystarczy po prostu smartfon?

Pomysł początkowo może wydawać się interesujący. Z drugiej jednak strony, czy faktycznie potrzebujemy takiego urządzenia, skoro ze Spotify można już korzystać na smartfonie, który bez problemu podłączymy do samochodu? Tym bardziej, że jeśli okaże się, że sprzęt Spotify będzie pracował wyłącznie w trybie offline, to dla części osób może wiązać się to z częstą synchronizacją playlist. Po drugie. nie będzie możliwości puszczenia wielu playlist, które tworzone są na podstawie gustu użytkownika i zawierają propozycję nowych utworów.

Możliwe, że lepszym rozwiązaniem byłoby wydanie aplikacji na systemy multimedialne montowane w samochodach. Tym bardziej, że większość aut posiada już możliwość połączenia z internetem, a sterowanie multimediami odbywa się z poziomu kierownicy, co jest naprawdę wygodne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)