Spotify z nowym interfejsem na Androidzie – konieczność, lub nowy trend

Spotify z nowym interfejsem na Androidzie – konieczność, lub nowy trend

27.07.2016 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przypadku każdego z mobilnych systemów operacyjnych użytkownicy posiadają wiele przyzwyczajeń, jeśli chodzi o ich obsługę i interfejs. Stałym elementem aplikacji na Androida stało się menu wywoływane gestem przeciągnięcia z prawej strony ekranu na lewą, bądź przez pacnięcie w przycisk z trzema liniami, widoczny z reguły w lewym górnym rogu ekranu. Być może wkrótce przestanie być to standardem – inne opcje zaczęło testować między innymi Spotify.

Nie ma wątpliwości, że Spotify czekają w najbliższym czasie zmiany. Pierwszą tego oznaką była opisywana przez nas decyzja o sprzedaży danych użytkowników zewnętrznym reklamodawcom. Jak donosi 9to5google.com, nowości nadejdą wkrótce także w samej aplikacji – gruntownie przebudowane zostaną elementy interfejsu służące nawigacji.

Źródło: 9to5google.com
Źródło: 9to5google.com

Nowość dostępna jest już w wersji beta i za kilka tygodni możemy jej oczekiwać w wersji stabilnej. Już na pierwszy rzut oka nietrudno o skojarzenia – aplikacja mocno upodobniła się do wersji na iOS-a. Wszystko to za sprawą dolnego panelu, gdzie umieszczone zostały przyciski służące kolejno przejściu do strony głównej, przeglądaniu biblioteki, przeszukiwaniu jej, uruchomieniu radiostacji oraz przeglądowi kolekcji użytkownika.

Rzeczywiście dotychczasowa nawigacja po tych elementach była w Spotify niewygodna – oprócz wyświetlenia wspomnianego bocznego menu, konieczne było niekiedy przejrzenie kolejnych dwóch ekranów, by przejść do widoku, który odtąd w wersji beta można wywołać za pomocą jednego pacnięcia. Ale wykorzystanie dolnego panelu w aplikacjach wcale nie musi być domeną jedynie Spotify, a raczej stanowić nową modę.

Z takim samym rozwiązaniem mamy bowiem do czynienia w przypadku nowej aplikacji Messengera przeznaczonej na mobilnego Windowsa 10. Wynika to przede wszystkim z faktu, że stanowi on zapewne port z iOS-a, niemniej takie rozwiązanie jest całkiem wygodne, podobnie jak ma to miejsce w przypadku układu testowanego przez Spotify. Niewykluczone więc, że Google będzie musiało pochylić czoło przed koncepcją dolnego panelu wykorzystywaną w systemach Apple, a użytkowników Androida czeka zmiana przyzwyczajeń.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także