Spowalnianie starszych iPhone'ów można już wyłączyć w nowej wersji iOS‑a

Spowalnianie starszych iPhone'ów można już wyłączyć w nowej wersji iOS-a

06.02.2018 20:34, aktual.: 07.02.2018 00:35

Właśnie udostępniona została nowa testowe wersja iOS-a, wydanie 11.3 beta 2. Przynosi ono nowość wyczekiwaną przez użytkowników iPhone'ów od momentu opublikowania przez Apple przeprosin za spowalnianie starszych urządzeń z wysłużoną baterią. Wówczas zapowiedziano bowiem, że do iOS-a trafi nowa funkcja, która pozwoli na wyłączenie spowalniania. To właśnie ją można już testować w nowej becie.

W ustawieniach systemu, w kategorii Bateria, pojawiła się nowa pozycja – Battery Health – oznaczona na razie metką beta. Obszernych informacji na temat tego menu dostarcza dokumentacja Apple. Dowiedzieć się z niej można, że ekran kondycji baterii pozwala zdobyć informacje o maksymalnej bieżącej pojemności baterii w stosunku do stanu fabrycznego. Wartość ta jest wyrażana w procentach. Niżej znajduje się przełącznik, który pozwala zarządzać spowalnianiem. Będzie on jednak aktywny tylko, jeśli system rozpozna, że włączone zostało zarządzanie wydajnością, czyli po prostu spowalnianie.

źródło: 9to5Mac.com
źródło: 9to5Mac.com

Jeżeli system rozpozna, że wcześniej nastąpiło nagłe wyłączenie smartfonu ze względu na brak możliwości dostarczenia mocy szczytowej z baterii, to tryb zarządzania wydajnością zostanie włączony automatycznie. Będzie go można jednak wyłączyć. Wówczas w menu wyświetlona będzie informacja, że spowalnianie zostało wyłączone ręcznie. Tam także wyświetlane będą informacje o konieczności naprawy w przypadku skrajnie zużytych akumulatorów.

źródło: 9to5Mac.com
źródło: 9to5Mac.com

Co ważne, wyłączenie spowalniania nie będzie aktywne raz na zawsze. Zarządzanie wydajnością będzie automatycznie aktywowane powtórnie po każdym nagłym wyłączeniu iPhone'a z powodu braku możliwości dostarczenia mocy szczytowej. Z opublikowanej dotąd przez Apple dokumentacji nie wynika, aby automatycznie przywracanie spowalniania można było wyłączyć na stałe. A to może zapowiadać irytację użytkowników, którzy przedkładają wydajność nad stabilność pracy urządzenia.

Apple zwyczajowo nie dzieli się dokładnym harmonogramem prac nad nową wersją systemu. iOS-a 11.3 z funkcją wyłączania spowalniania starszych iPhone'ów w wydaniu stabilnym możemy się spodziewać nie wcześniej niż na wiosnę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)