Sprawdź zabezpieczenia konta Google, a dostaniesz 2 GB ekstra na Dysku

Sprawdź zabezpieczenia konta Google, a dostaniesz 2 GB ekstra na Dysku

Sprawdź zabezpieczenia konta Google, a dostaniesz 2 GB ekstra na Dysku
Łukasz Maślanka
09.02.2016 12:03, aktualizacja: 09.02.2016 12:25

Google rozdaje darmowe gigabajty miejsca na dane w swoim chmurowym dysku Drive. Aby je otrzymać, wystarczy sprawdzić, czy nasze google'owe konto jest dobrze chronione.

Upominek od Google'a można otrzymać z okazji światowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Aby przyjąć prezent, należy wejść na stronę, w której dostępne są informacje o stanie zabezpieczeń konta. Znajdziecie ją pod tym adresem. Później trzeba się zalogować do konta Google i rozpocząć przegląd jego zabezpieczeń.

Obraz

W pierwszym kroku sprawdzimy nasze podstawowe dane, w tym zapasowy adres e-mail oraz numer telefonu, które podaliśmy na wypadek, gdyby trzeba było odzyskać hasło do konta. Możemy też sprawdzić, jakie mamy pytanie pomocnicze i ewentualnie je zmienić. Następnie czeka nas weryfikacja urządzeń, z których Google odnotowało logowanie na nasze konto. Jeśli coś wzbudzi nasze podejrzenia, można odmówić dostępu wybranemu smartfonowi, tabletowi lub komputerowi. Trzeci krok polega na analizie aplikacji, którym udzieliliśmy dostęp do konta Google, np. korzystając z opcji logowania za jego pomocą do różnych aplikacji lub usług internetowych. Tutaj też można dokonać zmian, usuwając wybrane programy lub strony internetowe, do których dostęp uzyskaliśmy przy użyciu konta google'owego. Na koniec czeka nas sprawdzenie opcji logowania dwuetapowego.

Po wszystkim Google poinformuje nas, że otrzymaliśmy 2 GB miejsca w dysku Drive. Będziemy mogli z niego korzystać dożywotnio, bez ograniczeń czasowych. Warto też dodać, że promocja jest dostępna także dla osób, które skorzystały z podobnej akcji Google w 2015 r.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)