Sprawdzamy Story Remix. Czy SI może złożyć dobry film?

Sprawdzamy Story Remix. Czy SI może złożyć dobry film?

12.05.2017 15:06, aktual.: 12.05.2017 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jesienią do Windowsa 10 trafi nowa przeglądarka zdjęć i filmów, która ma nam pozwolić na kreatywne i wyjątkowe prezentowanie swoich nagrań w najlepszy możliwy sposób, czyli bez większego wysiłku. Aplikacja ma zapewnić nam banalnie prosty montaż wideo i możliwość dodawania efektów specjalnych, z którą poradzi sobie każdy użytkownik. Jak to ma działać w praktyce? Na maszynach zarejestrowanych w programie testowym można już to sprawdzić.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowe możliwości znajdziemy w aplikacji do przeglądania zdjęć, która nieco różni się od poprzedniej. Możemy tu wybrać tworzenie nowego scenariusza (odpowiada on projektowi filmowemu) i dodać do niego nowe klipy, z których zostanie zmontowany film. Co ciekawe, za dobór najlepszych ujęć odpowiada sztuczna inteligencja. Można oczywiście docinać ujęcia ręcznie, ale początkujący użytkownicy na pewno będą woleli dostać jakąś propozycję projektu, zanim przystąpią do pracy i zdobędą doświadczenie. Niestety, jako że mamy do czynienia z aplikacją w wersji testowej, należy liczyć się ze sporą porcją problemów.

Wspomniane scenariusze są osią aplikacji. Są to dynamiczne układy, zawierające informacje o kolejności i długości wycinków filmów, które można synchronizować między urządzeniami przez OneDrive. W każdej chwili można ten układ zmienić, zlecając wybranie nowego układu klipów SI Microsoftu lub wprowadzając zmiany samodzielnie. Wystarczy dotknąć jeden przycisk, by uzyskać zupełnie inny film, w innym klimacie, z inną muzyką i z innymi napisami. Oczywiście można też dodać własny plik z muzyką.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Możliwości edycji ręcznej są dość standardowe – można przyciąć długość pojedynczych ujęć, dodać napisy i efekty oraz zmienić kolejność ujęć. SI Microsoftu dba o to, by wybrane ujęcia były dynamiczne, a widoczne na nich twarze dobrze widoczne – w końcu o to chodzi przy montowaniu filmów, by było widać, kto w nich występuje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wczesna wersja programu pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Ma na przykład spore problemy z generowaniem podglądu filmów (materiał testowy pochodzi z różnych smartfonów i kamery DJI Osmo) i może się zdarzyć, że gotowy klip także nie będzie miał obrazu. Pozostaje mieć nadzieję, że do jesieni te błędy zostaną naprawione i będzie można spokojnie pobawić się w reżysera-amatora. Aplikacja Microsoftu ma spory potencjał i dla wielu użytkowników będzie darmowym zamiennikiem Adobe Premiere Elements.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)