Springboard Series - wszystko o Windows i Office

Wojciech Kowasz

15.04.2011 18:04

Microsoft zaczyna na polskim rynku aktywniej promować Springboard Series - specjalny dział na stronach TechNetu poświęcony klienckim rozwiązaniom firmy, takim jak Windows, Microsoft Office czy Internet Explorer.

TechNet to witryna Microsoftu gromadząca wszystkie istotne z punktu widzenia administratorów i użytkowników materiały techniczne, przewodniki i instrukcje oraz dokumentację techniczną. Jest to podstawowe źródło wiedzy dla wszystkich, którzy będą instalować, a później zarządzać produktami Microsoftu.

Cechą odróżniającą Springboard Series od pozostałych treści zgromadzonych w TechNecie jest przejrzysty podział i zorientowanie na konkretne czynności. Zebrane w ramach Springboard Series materiały podzielone są nie tylko na produkty - system Windows 7, pakiet Office 2010, przeglądarka Internet Explorer 9 czy pakiet Desktop Optimization Pack - ale także na etapy ich funkcjonowania w infrastrukturze - od planowania przez wdrożenie aż do późniejszej administracji. Wśród materiałów można znaleźć zarówno treści przeznaczone dla początkujących, jak i bardzo zaawansowanych użytkowników.

Springboard Series to nie tylko suche, techniczne teksty. Przede wszystkim są to materiały wideo demonstrujące określone funkcje w praktyce i webcasty, które zwykle są bardziej przystępne w odbiorze niż przekrojowe artykuły. Najnowsze sekcje Springboard Series poświęcone są wydanej niedawno przeglądarce Internet Explorer 9 i usłudze Windows InTune umożliwiającej administrowanie stacjami roboczymi za pomocą chmury. Niestety wadą witryny jest brak materiałów w polskiej wersji językowej - wszystkie treści, łącznie z materiałami wideo, są w języku angielskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)