Sprzedaż online stale wzrasta

Sprzedaż online stale wzrasta

09.03.2010 11:19

Coraz więcej produktów kupujemy online. Ogromną popularnością cieszą się nie tylko aukcje internetowe, ale także sklepy oferujące szeroki asortyment produktów. Według analityków sprzedaż detaliczna w Sieci w tym roku wyniesie w samych Stanach Zjednoczonych 172,9 mld dolarów.

Grupa Forrester Research przeprowadziła właśnie badania amerykańskiego rynku połączone z prognozami. Zdaniem firmy sprzedaż detaliczna w Internecie będzie w najbliższych latach stopniowo wzrastać. W 2014 r. osiągnie około 248,7 mld dolarów, w zeszłym roku wyniosła natomiast 155,2 mld. Forrester Research zakłada około 7-procentowy wzrost w ciągu najbliższych lat. Tak było w zeszłym roku i podobnie będzie wyglądać wzrost sprzedaży w tym. Amerykanie będą kupować coraz więcej produktów online - już są największym nabywcą na świecie.

W zeszłym roku ponad 67% sprzedanych w Internecie produktów trafiło do rąk mieszkańców USA. 154 mln Amerykanów kupiło przynajmniej jedną rzecz w sieci - to o 4% więcej, niż w 2008 r. Spośród kupowanych produktów najpopularniejsze są komputery, ubrania i urządzenia elektroniczne. Ta grupa stanowi aż 44% ze wszystkich sprzedanych produktów w 2009 r. Interesująco przedstawiają się również transakcje dokonane poza Siecią, ale umożliwione dzięki poszukiwaniom w Internecie. W zeszłym roku wyniosły one 917 mld dolarów. Jest to ponad 42-procentowy wzrost w stosunku do 2008 r. Zdaniem Forrester Research w tym roku sprzedaż oparta na wyszukiwaniu produktów w Internecie przekroczy 10 mld dolarów. Suma ta osiągnie w 2014 r. około 14 mld dolarów.

Liczby te pokazują, że konsumenci wciąż nieufni są w stosunku do zakupów w Internecie. Znacznie większa część internautów woli wyszukiwać w Internecie interesujące ich produkty, a następnie kupować je w tradycyjny sposób. Interesujące jest natomiast, że Amerykanie są bardziej zadowoleni z zakupów online, niż z wyszukiwania w Internecie produktów i kupowania ich w sklepach. Aż 82% mieszkańców USA cieszy się z transakcji dokonanych w sieci. Szczęśliwych z poszukiwań w Internecie produktów i zakupu ich w sklepie jest tylko 61% osób. Jest to spowodowane zapewne trudnością z dostępem do ofert tradycyjnych sprzedawców.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)