Sprzedaż systemu Windows Phone 7 poniżej oczekiwań?

Sprzedaż systemu Windows Phone 7 poniżej oczekiwań?

10.11.2010 12:35

W poniedziałek rozpoczęto sprzedaż smartfonów z systemem Windows Phone 7 w USA. Według nieoficjalnych statystyk, jak dotąd nie sprzedano wielu urządzeń.

Zdaniem serwisu TheStreet Microsoftowi udało się sprzedać około 40 tys. smartfonów z systemem Windows Phone 7. To niezbyt wysoka liczba jak na debiut w Stanach Zjednoczonych. Firma Steve’a Ballmera wydała jak dotąd 100 mln dolarów na kampanię reklamową promującą nowy system dla smartfonów. Liczba smartfonów obecnych na rynku jest jednak znacznie większa - zdaniem InformationWeek każdy z 89 tys. pracowników Microsoftu otrzymał za darmo własny aparat. Nie wzięto też pod uwagę urządzeń wprowadzonych w Europie, gdzie sprzedaż Windows Phone 7 rozpoczęła się nieco wcześniej.

Dla porównania codziennie aktywowanych jest około 200 tys. urządzeń z systemem Android i około 270 tys. smartfonów z iOS. Oczywiście firmy Google i Apple zdążyły już zająć silne miejsce na rynku, Microsoft zaś dopiero wchodzi do gry. Możliwe więc, że w najbliższych miesiącach liczba sprzedawanych urządzeń z systemem Windows Phone 7 zacznie wzrastać. Powodem niskiej sprzedaży może być też... dzień tygodnia. Zdaniem analityka Michaela Cote'a klienci na ogół chętniej kupują produkty w weekend, dlatego też Apple zazwyczaj wprowadza swoje produkty do sprzedaży w piątek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)