Square Enix to zrestartowany Hitman, Deus Ex i turowa Lara Croft, ale też jRPG

Square Enix to zrestartowany Hitman, Deus Ex i turowa Lara Croft, ale też jRPG

Square Enix to zrestartowany Hitman, Deus Ex i turowa Lara Croft, ale też jRPG
16.06.2015 21:32, aktualizacja: 16.06.2015 23:24

Japoński producent gier Square Enix pokazał na tegorocznych targach E3 wszystkie wypatrywane przez graczy tytuły, ale między nimi znalazło się również miejsce na zapowiedzi zupełnie nowych projektów. Firma chce dotrzeć do jak największej liczby fanów tak na PC i konsolach, jak też urządzeniach przenośnych, dla każdego szykując coś miłego. Przy okazji ma zamiar trafić także do dzieci i to kultowym Final Fantasy.

Ogłoszenia rozpoczęto niemniej od propozycji dla starszych. 1 grudnia do sklepów trafi Just Cause 3, czyli kolejna część serii doskonale kojarzonej z eksplozji, szalonych ewolucji w powietrzu oraz łączenia wrogów i butli z gazem przy użyciu linek z hakiem. Teraz będzie jeszcze bardziej wybuchowo, a w pył sypać się będą całe budowle, w czym pomożemy im nielimitowanymi zapasami ładunków C4. Co ciekawe, dorzucono element społecznościowej rywalizacji, w postaci wyzwań na czas, wyścigów czy demolowania otoczenia na punkty. Nieco wcześniej pozwiedzamy niemniej grobowce w Rise of the Tomb Raider. Tytuł na konsolę Xbox One pojawi się w sprzedaży 10 listopada, dając nam niesamowicie realistycznie wymodelowaną awanturniczkę, odzianą w szczegółowo zrobione ubrania, brudzące się od błota, krwi czy śniegu. Nie zapomniano przy tym o powtórzeniu zwiastuna Final Fantasy VII Remake, pokazywanego na konferencji Sony. Gra tak naprawdę dopiero zaczęła powstawać, więc należy uzbroić się w cierpliwość.

Kolejny Hitman pojawi się bez cyferki w tytule czy dopisku, bowiem jest oto w sumie restartem całej marki, w dodatku niezwykle ambitnym. Nie tylko podróżować będziemy po świecie w poszukiwaniu kolejnych celów, ale Eidos zapowiada całą platformę dla zabójców. Znaczy to tyle, że po premierze 8 grudnia tego roku produkt będzie stale rozwijany i wzbogacany o nowe treści, a nawet jednorazowe zlecenia. Przegapicie to już ich nie powtórzycie. Do tego na serwerach gromadzone będą informacje o graczach i przygotowywanych przez nich kontraktach, co w rezultacie ma dać zabawę, która nigdy się nie skończy. Dzieło pojawi się na PC, Xboksie One plus PS4. Na oparte na potężnym silniku Dawn Deus Ex: Mankind Divided poczekamy do początku 2016 roku, ale warto. Adam Jensen powraca z nowymi cyberzabawkami (m.in. wystrzeliwane ostrza i nano osłona), by dla Interpolu tropić terrorystów, a tak naprawdę rozpracowywać od środka organizację, ponoć kontrolowaną przez Iluminatów. Co dobre, zakończenie nie będzie już polegało na wskazaniu wybranego przycisku... Historia cały czas kształtowana będzie wieloma wyborami gracza, podejmowanymi w trakcie rozgrywki i nowych misji.

Przechodząc do niespodzianek, okazuje się, że niszowa produkcja NieR wcale taka niszowa nie była, bo PlatinumGames przygotowuje kolejny projekt z tej niekoniecznie rozpoznawalnej serii. Będzie to gra akcji na PlayStation 4. Urządzenia przenośne dostaną turowego Tomb Raidera, a więc Larę Croft GO, robioną w tym samym stylu co Hitman GO. Na iOS-a latem Square Enix wypuści przeniesione z PC Final Fantasy VII, zaś fani Apple i użytkownicy urządzeń z Androidem dostaną dwuwymiarową grę RPG Kingdom Hearts X Unchained, wprowadzającą do pełnoprawnej trzeciej części. PS4 i Vita przywitają ponadto World of Final Fantasy, projekt tworzony z myślą o zyskaniu nowych fanów dla serii, a także wspólnym graniu rodziców z dziećmi. Dlatego też producenci poszli w cukierkowy styl, z postaciami podobnymi do lalek. Śmiała decyzja.

Lara Croft Go, E3 2015

Japończycy nie zapominają równocześnie o swoich korzeniach, czyli propozycjach z gatunku jRPG. W 2016 roku dostaniemy na PS4 Star Ocean: Integrity and Faithlessness, kolejną odsłonę znanej marki. Do tego powołano zupełnie nowe studio, ochrzczone jasno Tokyo RPG Factory. W lekkiej tajemnicy powstaje tu świeża produkcja wstępnie nazwana Project Setsuna. Dzieło ma dać początek kolejnej wieloletniej sadze...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)