Squid Game jako kryptowaluta. W kilka dni jej wartość wzrosła o 2300 proc.

Squid Game jako kryptowaluta. W kilka dni jej wartość wzrosła o 2300 proc.

Squid Game
Squid Game
Źródło zdjęć: © Instagram
Karolina Kowasz
29.10.2021 14:44

Squid Game doczekał się nie tylko wielu swoich odpowiedników w formie gier online. Fani zdecydowali się pójść o krok dalej i stworzyli kryptowalutę Squid, która jest wykorzystywana do internetowego odpowiednika gier znanych z serialu.

Jej przedsprzedaż rozpoczęła się 20 października, a jej twórcy raczej nie spodziewali się tak ogromnej popularności Squida. Cała kryptowaluta wyprzedała się w ciągu zaledwie sekundy. Cena urosła do niebotycznej wysokości, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę okoliczności.

Internetowa wersja Squid Game

Kryptowaluta Squid ma być używana w internetowej grze SquidGame. Tytuł jest wirtualnym odpowiednikiem programu przedstawionego w serialu Netflixa, jednak z pewnymi modyfikacjami. Gracze muszą wykupić udział w rozgrywce kupując bilet. Ten jednak można nabyć wyłącznie za pomocą kryptowaluty Squid. Większość kwoty zebranej od graczy wpłynie na portfel zwycięzcy, tuż po zakończeniu rozgrywki.

W momencie pisania tego artykułu, brakuje jeszcze 456 graczy do rozpoczęcia nowej rozgrywki. Cena Squid, od momentu startu eksplodowała, osiągając wartość 4,39 dolara, przy cenie startowej na pułapie jednego centa (0,01 dolara). Oznacza to wzrost jej wartości o około 2300 procent. Zgodnie z informacjami BBC, jej całkowity wolumen na rynku wynosi 184 milionów dolarów.

Jeszcze więcej kryptowaluty

Twórcy gry zapowiadają, że możliwość udziału w każdej kolejnej rundzie będzie graczy kosztować sporo pieniędzy. Co więcej, każda kolejna tura ma być wyceniona na większą ilość waluty Squid. Ostatnia tura będzie kosztować ponad 33,5 tysiąca dolarów, plus koszty dodatkowe, podaje PYMNTS. Jeżeli więc gra przyjmie się wśród fanów serialu, można się spodziewać dalszego wzrostu wartości tej kryptowaluty.

Chociaż chęć zarobku może skusić potencjalnych inwestorów, BBC wydało ostrzeżenie, że istnieje spory problem z odsprzedażą posiadanej kryptowaluty. Prawdopodobnie jest to wina zabezpieczeń, które dbają o utrzymanie ceny danej waluty i ograniczają ilość ogromnych odsprzedaży, prowadzących do spadku wartości krypto.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)