Środa o 18 na żywo: o wyższości chmury nad własnym dyskiem (czyżby?)

Środa o 18 na żywo: o wyższości chmury nad własnym dyskiem (czyżby?)
Redakcja

11.11.2014 22:30, aktual.: 12.11.2014 19:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W środę, 12 listopada o godzinie 18:00 startujemy z kolejnym odcinkiem naszego programu nadawanego na żywo z redakcji portalu dobreprogramy. Tym razem na tapetę weźmiemy między innymi temat chmur, tych publicznych, jak i prywatnych. Zapraszamy do oglądania transmisji oraz wyrażania opinii podczas programu przez Skype i w komentarzach.

Chmury publiczne, takie jak Dropbox czy OneDrive, to temat znany nie od wczoraj. Kiedyś dane, aby mieć je zawsze pod ręką, nosiło się na pendrivie, a częściowo zrealizowana koncepcja przenoszenia na nim całego swojego komputera ze wszystkimi ustawieniami i aplikacjami rozpalała umysły nie tylko zaawansowanych użytkowników. Dzisiaj już wiadomo, że świat poszedł w inną stronę – synchronizacji wszystkiego poprzez chmurę, jak i magazynowania w niej dokumentów, zdjęć, kopii zapasowych. Z drugiej strony mamy serwery NAS. Bardzo udomowione, bo stosunkowo tanie i proste w konfiguracji – w pewnym sensie „chmury prywatne”. Zapewniają więcej przestrzeni niż chmury publiczne (jeszcze) i dają poczucie większego bezpieczeństwa, bo stoją u nas w domu. Czy jednak na pewno są bezpieczniejsze? Jakie są wady i zalety każdego rozwiązania, i czy któreś jest ostatecznie lepsze? O tym podyskutujemy podczas programu, ciekawi jesteśmy Waszych opinii.

Oprócz tego porozmawiamy o mobilnym pakiecie Office, który niedawno stał się całkowicie darmowy – choć nie dla wszystkich, a także o LibreOffice, który położył się ostatnio sporym cieniem na, wydawałoby się, podstawowych wartościach w świecie Open Source. Poruszymy także szereg innych, ciekawych tematów minionych dni. Jak zwykle czekamy na wszystkie Wasze opinie i komentarze, będziecie je mogli wygłosić osobiście na naszej antenie za pośrednictwem komunikatora Skype, dzwoniąc w trakcie programu na login dobreprogramypl. Dla wszystkich, którzy się dodzwonią i wypowiedzą, mamy portalowe koszulki lub kubki. W trakcie programu na tej stronie udostępnimy także specjalny czat, który będziemy śledzić również na bieżąco w studiu.

Bądźcie z nami w środę, 12 listopada od godziny 18:00 i pamiętajcie, że od ubiegłego tygodnia pora emisji naszego programu jest stała, warto więc wpisać ją sobie do kalendarza :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (296)