Środowisko Android Studio 2.0 dostępne w wersji stabilnej

Środowisko Android Studio 2.0 dostępne w wersji stabilnej

08.04.2016 14:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostępna jest już nowa wersja środowiska Android Studio oznaczona numerem 2.0. Jak nietrudno się domyślić po okrągłej liczbie, przygotowano kilka istotnych nowości, których dużą część opisaliśmy już w kontekście premiery wersji testowej.

What’s New in Android Studio 2.0

Stabilna wersja nie różni się szczególnie pod względem funkcjonalności od testowej kompilacji i rozwija przede wszystkim możliwości praktycznego testowania działania aplikacji dzięki emulacji. Służy temu zoptymalizowany Android Emulator, który ma w wersji 2.0 działać trzykrotnie szybciej, niż w przypadku wersji 1.4. Przydatny okaże się zapewne także pasek narzędziowy, który naśladując menu z panelu powiadomień umożliwia łatwe sterowanie między innymi ustawieniami orientacji ekranu czy głośności.

Obraz

Ponadto w kwestii sprawdzania tego, jak aplikacje sprawują się w akcji, przygotowano także funkcję InstaRun, która umożliwia emulacje już dzięki jednorazowej kompilacji, a wpływ zmian w kodzie na działanie aplikacji będzie można obserwować z minimalnym opóźnieniem. Przydatna w przypadku testowania stabilności działania programu na różnych urządzeniach będzie też funkcja Cloud Test Lab. Dzięki niej możliwe jest wykorzystanie bazy danych urządzeń przechowywanych na serwerach Google w celu sprawdzenia kompatybilności.

Obraz

Wśród innych możliwości, które trafiły do Android Studio 2.0, należy wymienić App Indexing, która przetestuje stworzenie poprawnej struktury linków wykorzystywanych później w indeksowaniu, czy możliwość podglądu renderowania z wykorzystaniem bibliotek OpenGL klatka po klatce , co powinno przydać się twórcom mobilnych gier. Najnowszą wersję Android Studio można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)