Środowisko Android Studio 2.0 dostępne w wersji stabilnej

Środowisko Android Studio 2.0 dostępne w wersji stabilnej

Środowisko Android Studio 2.0 dostępne w wersji stabilnej
08.04.2016 14:18

Dostępna jest już nowa wersja środowiska Android Studio oznaczona numerem 2.0. Jak nietrudno się domyślić po okrągłej liczbie, przygotowano kilka istotnych nowości, których dużą część opisaliśmy już w kontekście premiery wersji testowej.

What’s New in Android Studio 2.0

Stabilna wersja nie różni się szczególnie pod względem funkcjonalności od testowej kompilacji i rozwija przede wszystkim możliwości praktycznego testowania działania aplikacji dzięki emulacji. Służy temu zoptymalizowany Android Emulator, który ma w wersji 2.0 działać trzykrotnie szybciej, niż w przypadku wersji 1.4. Przydatny okaże się zapewne także pasek narzędziowy, który naśladując menu z panelu powiadomień umożliwia łatwe sterowanie między innymi ustawieniami orientacji ekranu czy głośności.

350175439224137665

Ponadto w kwestii sprawdzania tego, jak aplikacje sprawują się w akcji, przygotowano także funkcję InstaRun, która umożliwia emulacje już dzięki jednorazowej kompilacji, a wpływ zmian w kodzie na działanie aplikacji będzie można obserwować z minimalnym opóźnieniem. Przydatna w przypadku testowania stabilności działania programu na różnych urządzeniach będzie też funkcja Cloud Test Lab. Dzięki niej możliwe jest wykorzystanie bazy danych urządzeń przechowywanych na serwerach Google w celu sprawdzenia kompatybilności.

350175439224268737

Wśród innych możliwości, które trafiły do Android Studio 2.0, należy wymienić App Indexing, która przetestuje stworzenie poprawnej struktury linków wykorzystywanych później w indeksowaniu, czy możliwość podglądu renderowania z wykorzystaniem bibliotek OpenGL klatka po klatce , co powinno przydać się twórcom mobilnych gier. Najnowszą wersję Android Studio można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)