Stabilna wersja Cherokee 1.0 wydana

11.05.2010 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydano stabilną wersję 1.0 szybkiego, darmowego serwera WWW - Cherokee. Premiera miała miejsce podczas konferencji Cherokee-Project Summit w Madrycie.

Cherokee 1.0 to szybki, elastyczny serwer WWW, który w założeniu twórców ma być łatwy w konfiguracji. Posiada intuicyjny interfejs konfiguracyjny, który pozwala na konfigurację serwera bez konieczności zaglądania do pliku konfiguracyjnego. Cherokee został udostępniony na wolnej licencji GPL. Pakiety binarne serwera są dostępne zarówno dla systemu Windows, FreeBSD, jak i dla dystrybucji Linuksa. Serwer obsługuje większość interfejsów takich jak FastCGI, SCGI, PHP czy CGI (dzięki czemu serwer potrafi obsługiwać strony, które zostały napisane np. w PHP czy Pythonie). Posiada również możliwość szyfrowania połączeń poprzez SSL i TLS, kompresję GZip, obsługę serwerów wirtualnych i uwierzytelnianie. Kolejne funkcje oferowane przez serwer to m.in. limitowanie ruchu, strumienie audio i wideo, raportowanie statusu transferu, uWSGI itp.

Cherokee 1.0 można pobrać ze strony projektu. Istnieje również polska strona, na której dostępna jest spolszczona dokumentacja. Warto na marginesie wspomnieć, że jej autorem jest jeden z czytelników naszego vortalu - Jedrzej_Nowak.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)