Stabilna wersja EasyBCD 2.0 z ogromem nowości

Stabilna wersja EasyBCD 2.0 z ogromem nowości

13.07.2010 11:48

Ukazała się stabilna wersja programu EasyBCD 2.0. To narzędzie przeznaczone do zarządzania programem Boot Configuration Data, który odpowiada za rozruch systemu Windows.

EasyBCD to aplikacja pozwalająca na zarządzanie w trybie graficznym programem rozruchowym systemu Windows - Boot Configuration Data (BCD). Wśród najciekawszych opcji oferowanych przez program znajdziemy takie funkcje jak zmiana domyślnie uruchamianego systemu, zmiana czasu, po którym domyślny system na liście ma zostać uruchomiony (standardowo jest to 30 sekund), dodanie wpisów nowych systemów operacyjnych, zarówno którejś ze wcześniejszych edycji Windows jak i Maca, GNU/Linuksa czy nawet możliwość całkowitego zastąpienia BCD przez Gruba. Program pozwala także na zmianę domyślnych ustawień dotyczących startu samego systemu poprzez wyłączenie bądź włączenie DEP, PAE, czy też uruchamianie systemu w trybie Kernel-Debug. Możliwe jest również całkowite usunięcie BCD w przypadku usunięcia Visty czy Windows 7 i pozostawieniu na dysku Windowsa XP.

Od czasu wprowadzenia ostatniej wersji EasyBCD 1.7.2 minęły aż dwa lata. Przez ten czas, jak informuje producent, trwały intensywne prace nad kolejnym wydaniem programu. W najnowszej jego wersji udostępniono szereg nowości i zmian takich jak pełna obsługa Windows 7, mocno zmieniony interfejs użytkownika czy uruchamianie systemu z obrazów ISO, plików VHD i dysków zewnętrznych USB. Programiści udostępnili również obsługę GRUB2, a także wprowadzili automatyczną obsługę konfiguracji dual-boot dla Windows XP. Nie trzeba już też tworzyć zagnieżdżonych menu dla Windows XP - wszystkie systemy mogą istnieć na jednym ekranie wyboru. Przepisano również narzędzia do obsługi Mac OS X, pojawił się też wskaźnik postępu dla operacji zajmujących więcej czasu. Kolejna nowość to możliwość edycji menu startowego z trybu awaryjnego Windows. Pełna lista zmian, naprawdę imponująca, dostępna jest na stronie producenta.

EasyBCD 2.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)