Stabilne Connectify 2.0 - bezprzewodowy access-point na notebooku

Stabilne Connectify 2.0 - bezprzewodowy access-point na notebooku18.06.2010 18:19

Pojawiła się druga wersja mało znanego, ale bardzo interesującego i bezpłatnego narzędzia Connectify dla Windows 7. Warto o nim wspomnieć, bo począwszy od tej wersji aplikacja zyskała miano stabilnej.

Connectify to darmowe narzędzie dla Windows 7, pełniące w systemie funkcję programowego routera. Program wykorzystuje technologię Virtual Wi-Fi zaimplementowaną w najnowszym systemie Microsoftu, umożliwiając przekształcenie laptopa lub komputera stacjonarnego posiadającego bezprzewodową kartę sieciową w punkt dostępowy (Hot Spot), który udostępnia połączenie z Internetem innym urządzeniom w Sieci. W praktyce Connectify za sprawą mechanizmu "wirtualizacji" bezprzewodowej karty sieciowej potrafi jednocześnie przy użyciu tego samego urządzenia połączyć się z Internetem, a także udostępniać go innym komputerom, laptopom i telefonom będącym w zasięgu.

W najnowszej wersji Connectify wprowadzono kilka znaczących poprawek - najważniejszą, oprócz rozszerzenia listy obsługiwanych kart bezprzewodowych, jest z pewnością automatyczne wybieranie aktywnego połączenia z Internetem. Dzięki temu rzadziej będziemy musieli zaglądać do opcji programu, choć tych nie ma niestety zbyt wiele. W nowej wersji pojawiła się jeszcze możliwość banowania poszczególnych użytkowników tak, by nie mogli łączyć się z naszym hotspotem.

Connectify 2.0 można pobrać z naszego vortalu - przypominamy jednak, że aplikacja przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników Windows 7. Tylko ten system posiada sterowniki niezbędne do funkcjonowania wirtualnej, bezprzewodowej karty sieciowej wykorzystywanej przez Connectify.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)