Stabilne Connectify 2.0 - bezprzewodowy access-point na notebooku

Stabilne Connectify 2.0 - bezprzewodowy access-point na notebooku

Wojciech Kowasz
18.06.2010 18:19

Pojawiła się druga wersja mało znanego, ale bardzo interesującego i bezpłatnego narzędzia Connectify dla Windows 7. Warto o nim wspomnieć, bo począwszy od tej wersji aplikacja zyskała miano stabilnej.

Connectify to darmowe narzędzie dla Windows 7, pełniące w systemie funkcję programowego routera. Program wykorzystuje technologię Virtual Wi-Fi zaimplementowaną w najnowszym systemie Microsoftu, umożliwiając przekształcenie laptopa lub komputera stacjonarnego posiadającego bezprzewodową kartę sieciową w punkt dostępowy (Hot Spot), który udostępnia połączenie z Internetem innym urządzeniom w Sieci. W praktyce Connectify za sprawą mechanizmu "wirtualizacji" bezprzewodowej karty sieciowej potrafi jednocześnie przy użyciu tego samego urządzenia połączyć się z Internetem, a także udostępniać go innym komputerom, laptopom i telefonom będącym w zasięgu.

W najnowszej wersji Connectify wprowadzono kilka znaczących poprawek - najważniejszą, oprócz rozszerzenia listy obsługiwanych kart bezprzewodowych, jest z pewnością automatyczne wybieranie aktywnego połączenia z Internetem. Dzięki temu rzadziej będziemy musieli zaglądać do opcji programu, choć tych nie ma niestety zbyt wiele. W nowej wersji pojawiła się jeszcze możliwość banowania poszczególnych użytkowników tak, by nie mogli łączyć się z naszym hotspotem.

Connectify 2.0 można pobrać z naszego vortalu - przypominamy jednak, że aplikacja przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników Windows 7. Tylko ten system posiada sterowniki niezbędne do funkcjonowania wirtualnej, bezprzewodowej karty sieciowej wykorzystywanej przez Connectify.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)