Stabilne wersje ACDSee Pro 5.0 i ACDSee Photo Manager 14.0 wydane

Stabilne wersje ACDSee Pro 5.0 i ACDSee Photo Manager 14.0 wydane

27.09.2011 16:04

Firma ACDSee, producent oprogramowania dla fotografów, udostępniła dziś najnowsze wydanie swoich programów: przeglądarkę obrazów ACDSee Pro 5.0 i menadżera zdjęć ACDSee Photo Manager 14.0.

Co nowego w ACDSee Pro 5.0? Przede wszystkim wprowadzono kolejne efekty i funkcje wzbogacające możliwości edycji grafiki. Pojawiła się możliwość bardziej dokładnego wyostrzania obrazu na podstawie maski (Smart Sharpening), a także podział poziomów kolorów. W ten sposób będziemy mogli przerobić zdjęcie na sepię czy czarno-biały obraz, wykorzystując cienie i światła. Kolejne zmiany to przepalenie obrazu czy „artystyczne” efekty specjalne (na przykład kolaż). Pojawiły się również nowe narzędzia rysowania, etykiety kolorów i możliwość eksportowania zbioru grafik.

Z kolei w aplikacji ACDSee Photo Manager 14.0 wprowadzono między innymi możliwość geotagowania grafik i ich poglądu na mapie. Rozszerzono też możliwości edycji informacji o zdjęciu, dostępnych w ramach panelu metadanych. W 14 wydaniu ACDSee Photo Managera również pojawiły się nowe efekty specjalne takie jak Collage Effect, Orton Effect, Lomo Effect, oraz ponad 20 nowych filtrów. Również w menadżerze grafik firmy ACDSee wprowadzono etykiety kolorów i nowe narzędzia rysowania. Poza tym rozbudowano dostęp do chmury obliczeniowej i możliwość dzielenia się materiałami w sieciach społecznościowych.

ACDSee Pro 5.0 można kupić w cenie 240 dolarów, Photo Manager 14.0 dostępny jest zaś za 80 dolarów. Wersje testowe obu programów można pobrać natomiast z naszego portalu. ACDSee Pro 5.0 dostępny jest dla systemów Windows i Mac OS X, zaś Photo Manager 14.0 - dla systemu Windows.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)