Stacje telewizyjne blokują Google TV z obawy przed piractwem

Stacje telewizyjne blokują Google TV z obawy przed piractwem

22.10.2010 16:07, aktualizacja: 23.10.2010 23:32

Kolejne amerykańskie stacje telewizyjne blokują swoje strony internetowe przed Google TV. Powodem jest podejrzenie, że usługa może być wykorzystywana w celach pirackich.

Już informowaliśmy, że w sierpniu Google miał kłopoty z wdrożeniem swojej usługi umożliwiającej dostęp do Internetu z poziomu telewizora. Część nadawców nie zgadzała się, aby ich kanały były wyświetlane w ramach Google TV. Obawiali się oni, że ich kanały będą słabo widoczne w zalewie stacji i serwisów internetowych oferowanych przez Google TV. Jak donosi Wall Street Journal, stacje takie jak ABC, NBC czy CBS zablokowały programy dostępne na swoich stronach internetowych przed usługą firmy Google. Powodem są niewystarczające działania firmy, by zablokować możliwość dostępu do nielegalnych materiałów z poziomu Google TV.

Właściciele stacji telewizyjnych obawiają się, że usługa firmy Google doprowadzi do sytuacji, kiedy użytkownicy będą mogli korzystać z tych samych materiałów legalnie i oglądając je na stronach, gdzie zostały umieszczone bezprawnie. Jednak nie wszyscy obawiają się Google TV, część stacji (CNBC, HBO) podjęło współpracę z firmą z Mountain View. Możliwe też, że wkrótce w ramach usługi dostępny będzie popularny w USA serwis Hulu oferujący wideo online.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)