Stacje TV mają się czego obawiać? BitTorrent wyprodukuje własne seriale

Stacje TV mają się czego obawiać? BitTorrent wyprodukuje własne seriale

12.02.2015 15:41

Po spektakularnym sukcesie serialu House of Cards, którego prawa do dystrybucji posiada platforma Netflix, jasne stało się, że monopol tradycyjnych stacji telewizyjnych na dystrybucję filmów i seriali został zakończony. Firma BitTorrent zamierza podjąć ten kierunek rozwoju i uruchomić własne przedsięwzięcie zajmujące się dystrybucją oryginalnych seriali. Wczoraj BitTorrent ogłosił rozpoczęcie nowego etapu współpracy z Rapid Eye Studio. Jej założeniem będzie odnajdywanie, produkcja i dystrybucja oryginalnych materiałów, które zostaną opublikowane na platformie BitTorrent Bundle. Tego typu paczki będą nosić nazwę BigTorrent Originals. Firma zastrzega sobie monopol na dystrybucję produkcji, który ma trwać od 30 do 60 dni. Później prawa do seriali, bo głównie one są obiektem zainteresowania firm, mogą zostać odsprzedane innym platformom.[img=Children_of_the_Machine_BitTorrent_b]Jak twierdzi dyrektor BitTorrent, firma w ciągu dwóch lat ma się stać dla twórców kanałem, dzięki którym ich treści będzie mogła obejrzeć społeczność złożona z 170 mln użytkowników. Produkcje publikowane jako BitTorrent Originals mają być adresowane przede wszystkim do osób w wieku od 14 do 25 lat. Nie pojawiły się dotychczas konkretne informacje o kwocie, jaką przyjdzie zapłacić użytkownikom za dostęp do paczek Originals.

Prace nad pierwszą produkcją powstałą w wyniku współpracy Rapid Eye Studio i BitTorrent już trwają, będzie ona nosić tytuł Children of the Machine. Ma to być serial science-fiction opowiadający o grupie amerykańskich nastolatków żyjących w niedalekiej przyszłości, zmuszonych do zmagania się z takimi problemami jak globalne ocieplenie czy bunt rozwijającej się sztucznej inteligencji. Reżyserią pilota serialu zajmuje się Marco Weber, który twierdzi, że koszt produkcji odcinka nie przekroczy miliona dolarów. Ponadto Weber twierdzi, że serial budzi duże zainteresowanie reklamodawców, co ma pozwolić na bezpłatne udostępnianie kolejnych odcinków.

Premiera Children of the Machine jest planowana na tegoroczną wiosnę, wówczas zapewne pojawią się pierwsze opinie na temat słuszności inicjatywy. Reakcja społeczności, do której adresowany jest serial, najlepiej zweryfikuje sens produkowania własnych seriali przez firmę BitTorrent.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)