Stało się: w USA sprzedano więcej Chromebooków niż komputerów Apple

Stało się: w USA sprzedano więcej Chromebooków niż komputerów Apple

Stało się: w USA sprzedano więcej Chromebooków niż komputerów Apple
19.05.2016 15:05

Informowaliśmy już, że Google podczas konferencji I/O ogłosiło (a następnie szybko ukryło) wiadomość o osiągnięciu ważnego kamienia milowego w rozwoju Chrome OS-a, jakim jest możliwość uruchamiania na nim aplikacji z Androida. Może to stanowić bezpośrednią konkurencję dla Microsoftu i jego uniwersalnych aplikacji, jednak okazuje się, że Chromebooki to także konkurencja dla… Apple.

Jak bowiem raport dotyczący sprzedaży komputerów w USA w pierwszym kwartale 2016 roku.

350177391437703105

Założenia są następujące: za Chromebooki uznano komputery z Chrome OS-em niezależnie od producenta. Problem w tym, że opublikowane statystyki nie ujawniają jednoznacznie informacji, jaka część komputerów sprzedanych np. przez Acera, to komputery z Chrome OS-em. Komentarza udziela jednak Linn Huang: liczbę sprzedanych Chromebooków IDC szacuje na 2 miliony. Ze statystyk zaś wynika, że Apple sprzedało 1,76 mln egzemplarzy pecetów.

Ponadto dane IDC potwierdzają przytaczane już przez nas wcześniej informacje o malejącej sprzedaży pecetów w ogóle. Czy zatem ostatnią ich ostoją będą tanie urządzenia zdolne do uruchomienia aplikacji z Google Play i kolorowym logo Chrome’a na obudowie?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)