Stare lepsze: fani odtwarzają pierwszego Fallouta na silniku 3D nowszej części

Stare lepsze: fani odtwarzają pierwszego Fallouta na silniku 3D nowszej części
27.11.2015 09:34
Stare lepsze: fani odtwarzają pierwszego Fallouta na silniku 3D nowszej części

Przy okazji recenzji Fallouta 4, który mocno odchodzi od założeń pierwowzoru, dało się zauważyć dwie postawy, jeżeli o rolę marki w obecnym świecie chodzi. Jedni chcieliby powrotu do rozgrywki turowej w rzucie izometrycznym, inni zastanawiają się zaś, jak by to było zrobić przeróbkę oryginału na silniku 3D. Za kilka miesięcy poznamy odpowiedź na to drugie pytanie, bowiem fani już pracują nad odtworzeniem niezapomnianej gry.

Fallout The Story - part 01(gameplay)

Grupka zapaleńców obrała sobie podstawową komputerową wersję Fallout: New Vegas za platformę dla ambitnego projektu. W tej chwili tytuł można za niewielkie pieniądze nabyć w jakiejś wyprzedaży, a nie ma on też przesadnych wymagań systemowych, więc nie powinno być problemu z jego uruchomieniem. Inna ważna sprawa to dostępność narzędzi używanych do modyfikowania dzieła oraz radosna twórczość jego miłośników, bez której prace nad odrestaurowaniem Fallouta nie przebiegałyby tak bardzo sprawnie.

Ich postęp można na bieżąco śledzić na facebookowym profilu przedsięwzięcia. Twórcy nie ukrywają, że wzięli wiele gotowych elementów przygotowanych przez bardzo zdolną społeczność, co pozwoliło im na odpowiednie zmiany graficzne w wyglądzie lokacji czy postaci. Zniknie tutaj otwarty, szeroki świat. Zabawa podzielona zostanie na zamknięte obszary, z opcją poruszania się po siatce mapy oraz losowymi zdarzeniami, tak jak było w oryginale. Pozostanie akcja ukazana z oczu naszego herosa, który na starcie będzie się musiał oczywiście mierzyć ze szczurami... Powrócą przeciwnicy z pierwszego Fallouta, opracowani na bazie modeli z New Vegas. Ludzie przemówią, a to dzięki nagraniom od fanów. Każdy może się zgłosić, wystarczy się skontaktować z zespołem.

Fallout The Story - part 04 (gameplay)

Gracze mimo wszystko zapatrzeni w klasyczny tytuł nie zostają na szczęście także na lodzie. Fallouta, którego niejednokrotnie dało się w internetowych promocjach pozyskać za darmo, najlepiej kupić w sklepie GOG.com i wtedy nie musimy się martwić, że gra nie będzie działać na nowoczesnym PC. Trochę ambitniejsi niech zaś sobie poczytają o modyfikacjach oryginału, przynajmniej łatkach od poprawy grafiki oraz na bieżąco rozwijanym pakiecie Fixt, który tak naprawdę jest wszystkim, czego dziś potrzebujecie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)