Starsze aplikacje nie dla Windows Phone 7?

17.02.2010 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krótko po premierze Windows Phone 7 pojawiły się niepotwierdzone informacje, jakoby nowe oprogramowanie miało nie obsługiwać aplikacji dostępnych obecnie w e-sklepie Windows Marketplace. Według innych programy będzie można uruchomić, ale... dopiero po przeróbkach.

Wprawdzie Windows Marketplace nie posiada tak wielu aplikacji co App Store, jednak spora grupa osób korzystających z systemu Windows Mobile 6 ceni sobie dostępne tam programy, nie wspominając już o setkach tysięcy aplikacji nieujętych w oficjalnym katalogu Microsoftu. Niestety, nie wiadomo, czy nowy system, którego wprowadzenie zapowiedział Steve Ballmer na targach w Barcelonie będzie obsługiwać te wszystkie aplikacje. Zdaniem Martina Sonnevelda z holenderskiego oddziału Microsoftu będzie to możliwe dopiero po zmianach.

Aplikacje dla Windows Mobile 6 będą musiały przejść modyfikacje dotyczące głównie interfejsu - tak aby można dopasować je do nowego oprogramowania. Interfejs Windows Phone 7 jest zupełnie inny - stwierdził Sonneveld - co oznacza, że będzie trzeba wprowadzić zmiany w aplikacjach, aby były dostosowane do Windows Phone 7. Nie wiadomo jednak, jak miałoby to wyglądać - Microsoft nie powiadomił jeszcze deweloperów o ewentualnych zmianach.

Wprowadzenie Windows Phone 7 będzie wielkim testem dla Microsoftu, być może nawet "być albo nie być" jeśli chodzi o obecność firmy na rynku telefonów komórkowych. Jak podaje w swoim raporcie Silicon Alley Insider, począwszy od 2007 r. urządzenia z Windows Mobile są coraz mniej popularne wśród użytkowników smartphone’ów. O ile trzy lata temu mobilny Windows cieszył się uznaniem wśród prawie 40% właścicieli telefonów komórkowych, pod koniec 2009 r. było ich zaledwie... 15%. W tym samym czasie ogromną popularność w USA zdobyły produkty dwóch konkurencyjnych firm: RIM i Apple’a. Jeśli Microsoft szybko nie podejmie odpowiednich kroków, może w ogóle zniknąć z rynku oprogramowania dla smartphone’ów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)