Statystyki przeglądarek - Internet Explorer traci, Chrome zyskuje

Statystyki przeglądarek - Internet Explorer traci, Chrome zyskuje

01.06.2010 11:24

W minionym miesiącu rynek przeglądarek internetowych nie uległ poważnej zmianie. Internet Explorer wciąż traci użytkowników, a zyskuje Google Chrome.

Kilka dni temu informowaliśmy, że według niektórych ustaleń Chrome może przejmować użytkowników Firefoksa. W ciągu ostatniego roku udział przeglądarki Google’a zwiększył się o ponad 300%. Obecnie Chrome jest trzecią pod względem popularności przeglądarką na świecie. Według Net Applications, w maju wyprzedził ją tylko Internet Explorer (59,69%) i Firefox (24,35%). Obecnie Chrome ma 7,05% rynku. Na dalszych miejscach plasują się Safari firmy Apple (4,77%) i Opera (2,43%). Z Opery Mini w telefonach komórkowych korzysta natomiast 0,74% internautów na całym świecie.

W porównaniu z poprzednim miesiącem wahania są nieznaczne. Cały czas spada ilość osób korzystających z IE. Dzieje się tak mimo wyraźnej kampanii Microsoftu promującej nowe wydanie przeglądarki. W dodatku wciąż spora część użytkowników oprogramowania firmy korzysta ze starszych wersji Internet Explorera. Staje się to coraz poważniejszym problemem dla Microsoftu. Firma już rozpoczęła kampanię informacyjną na temat kłopotów wynikających z korzystania z IE 6.

Na koniec jak zwykle porównujemy dane ogólnoświatowe ze statystykami naszego vortalu. Nasi czytelnicy najchętniej korzystają z Firefoksa - aż 51,88% spośród wszystkich odwiedzin odbywa się za jego pomocą. Na miejscu drugim jest Internet Explorer (22,14%), a trzecie miejsce zajmuje Opera (10,15%). W porównaniu z globalnymi trendami nieźle wypada przeglądarka Chrome - korzysta z niej 10,15% użytkowników vortalu. Poniżej jednego procenta plasują się takie aplikacje jak Safari, Opera Mini czy SeaMonkey.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)