Staybl dla osób z Parkinsonem. Ułatwi przeglądanie sieci

Staybl dla osób z Parkinsonem. Ułatwi przeglądanie sieci

Staybl to rozwiązanie dla osób z chorobą Parkinsona
Staybl to rozwiązanie dla osób z chorobą Parkinsona
Źródło zdjęć: © Getty Images | bymuratdeniz
Karolina Kowasz
18.04.2022 18:55, aktualizacja: 19.04.2022 10:24

Opracowany we współpracy z osobami z chorobą Parkinsona, Staybl jest aplikacją, która może ułatwić im codzienne korzystanie z sieci. Program kompensuje drżenie rąk tak, aby użytkownik mógł na tyle bezproblemowo na ile to możliwe przeglądać strony w internecie.

Program wykorzystuje akcelerometry wbudowane w tablet, aby zrekompensować drżenie rąk użytkownika. W tym celu aplikacja wykonuje ruch przeciwny do wyświetlacza w czasie rzeczywistym. W zależności od ustawień, okno przeglądarki może także zmniejszyć się, aby zapewnić dodatkową, wolną przestrzeń na kompensację drgań.

Funkcje Staybl

Aplikacja przede wszystkim próbuje przeciwdziałać ruchom drżenia rąk, stabilizując widok przeglądarki. Ze względu na grupę docelową, twórcy starali się stworzyć prosty i przejrzysty interfejs z dużymi przyciskami i tekstem o wysokim kontraście, z możliwością powiększenia strony oraz łatwo dostępnymi zakładkami i historią.

W przyszłości Staybl będzie dostępny również na smartfony, jednak obecnie program jest zoptymalizowany pod kątem iPadów. Wersja na Androida jest w planach, ale data premiery nie została jeszcze ustalona przez deweloperów.

Należy także pamiętać, że aplikacja najlepiej radzi sobie na sprzęcie z częstotliwością odświeżania przynajmniej 120 Hz i ekranem wystarczająco dużym, aby pomieścić kilkucentymetrową ramkę dookoła okna przeglądarki.

Aplikację Staybl na iOS-a możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)