Steam Greenlight — program wspierania niezależnych twórców gier

Steam Greenlight — program wspierania niezależnych twórców gier

10.07.2012 09:54

Firma Valve, która utrzymuje własną platformę cyfrowej dystrybucji Steam, ogłosiła, że z myślą o niezależnych twórcach gier opracowywany jest specjalny system w ramach jej popularnej usługi. Dzięki Steam Greenlight i wsparciu fanów elektronicznej rozrywki, wielu z nich wypłynie na szerokie wody.

Deweloperzy dostaną możliwość zamieszczenia informacji o przygotowywanym przez siebie projekcie, zrzutów ekranu z niego, jak również fragmentów rozgrywki w formie wideo. Kiedy zyska on odpowiednie zainteresowanie oraz poparcie graczy, po ukończeniu zostanie rozpowszechniony bezpośrednio na Steam. Valve podkreśla, że twórcy zyskają na wystawianiu swoich dzieł pod ocenę także w inny sposób, bowiem dzięki uwagom zainteresowanym przygotują zwyczajnie lepszy produkt, a także powstaną przecież zalążki społeczności skupionej wokół danego dzieła.

Dotąd wiele „perełek” przepadało, gdyż zielone światło dla cyfrowej wersji gry dawała grupka specjalnie wyznaczonych do tego osób. Valve powierzając to zadanie użytkownikom platformy Steam, otwiera się bardziej na mniejsze, lecz często nawet lepsze od w pełni komercyjnych tytuły. Nie ma żadnego limitu czasowego — dopóki twórca nie zdecyduje się sam zdjąć projektu z Greenlight, ma on ciągle szanse na wypromowanie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)