SteamWorld Dig, gra z 3DS-a, pojawi się na PS4 i Vicie

SteamWorld Dig, gra z 3DS‑a, pojawi się na PS4 i Vicie

SteamWorld Dig, gra z 3DS-a, pojawi się na PS4 i Vicie
Karolina Kowasz
05.03.2014 13:26

Znana graczom posiadającym 3DS-a gra SteamWorld Dig, dotychczas dostępna tylko w sklepie Nintendo, doczekała się w grudniu konwersji na PC. Niedługo zagości także na konsolach PlayStation 4 oraz Vita.

SteamWorld Dig - HD Trailer

Tytuł łączy w sobie elementy steampunku oraz westernu. Główny bohater, o imieniu Rusty, przemierza świat, w którym nasza cywilizacja upadła, zaś ludzie są obecnie prymitywnymi stworzeniami, mieszkającymi pod ziemią. Na powierzchni bytują za to istoty, będące głównie robotami. Nasza postać szuka pozostałości po kulturze ludzkiej, co doprowadza go do miasteczka Tumbletown. Tam poznaje prawdę, iż wszystko, co go interesuje, znajduje się pod spodem, więc będzie musiał przewiercić się przez glebę.

SteamWorld Dig jest grą zręcznościowo-platformową, która wyszła ze studia Image & Form. Kierując poczynaniami bohatera, przemierzamy kolejne podziemne korytarze, staramy się unikać pułapek i zbieramy minerały, jednocześnie walcząc z przeciwnikami. Gracz musi jednak zadbać, by nigdy nie zabrakło mu źródła światła. Kiedy już napełni swój plecak skarbami spod ziemi, może wrócić do Tumbletown i zamienić je na paliwo do wiertła, rozmaite narzędzia, oświetlenie, broń, a nawet materiały wybuchowe. Gra pozwala także na ulepszenie swojej postaci, poprzez zakup odpowiednich cech lub eksplorację ruin.

Zdecydowanie wszyscy fani klimatów steampunkowych i westernów będą zachwyceni. Grę w wersji na PC, Maca lub Linuxa można kupić na Steamie za 8.99 euro. Planowana data premiery tytułu dla konsol PS4 i PS Vita to druga połowa tego miesiąca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)