SteelSeries 5H v2 Limited Edition — słuchawki na medal

Krzysztof Fiedor

06.09.2011 13:56, aktual.: 14.09.2011 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jako pierwsza redakcja w Polsce mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi słuchawkami SteelSeries 5H v2 Limited Edition Medal of Honor. Produkty tej renomowanej firmy dedykowane są graczom i co ważne sami gracze mają znaczący udział w ich tworzeniu.

Niech Was nie zmyli 5H w nazwie — SteelSeries 5H v2 to tradycyjne słuchawki stereo. Dopiero model z kartą dźwiękową może pochwalić się dźwiękiem przestrzennym, i to nie byle jakim, bo w konfiguracji 7.1. Są to tzw. słuchawki zamknięte, co oznacza, że uszy są całkowicie schowane w dość dużych muszlach słuchawek. Muszle są wyściełane miękkim, delikatnym materiałem i dość dobrze izolują od zewnętrznych odgłosów. Na uwagę zasługuje możliwość rozłożenia słuchawek na 3 elementy, co znacznie ułatwia transport na kolejne lanparty. Oczywiście mamy do dyspozycji też bardzo giętki mikrofon, który jest wbudowany w lewą słuchawkę i w razie potrzeby możemy go wyciągnąć z wnętrza muszli.

Obraz

Sam odsłuch trzeba podzielić na trzy kategorie, gdyż nie w każdym zastosowaniu słuchawki sprawdzą się najlepiej. Zacznijmy od gier, gdyż to dla nich zostały one stworzone. Na pierwszy ogień idzie najnowszy Medal of Honor jako tytuł w którym te słuchawki powinny sprawdzić się najlepiej. Przyznać trzeba, że rzeczywiście jest dużo lepiej niż na zwykłych głośnikach czy też na dość prostych słuchawkach. Dźwięk jest bardziej czysty a i scena bardziej przestrzenna. W nieśmiertelnym Counter Strike sytuacja wygląda podobnie. Świetnie wyeksponowane odgłosy przeładowania broni czy strzałów pomagają wręcz ustalić pozycję oponenta.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejny temat to odsłuch muzyki. Niestety na tym polu słuchawki nie mają się już czym pochwalić. Brak mocnego basu znacznie spłaszcza niejeden utwór. Dopiero pogmeranie w ustawieniach equalizera może dać jako takie polepszenie, choć do ideału dużo brakuje. Znacznie tańsze słuchawki (np. Sennheiser HD 202) sprawują się tu o niebo lepiej. Przy oglądaniu filmów, nie jest już tak źle jak przy muzyce, choć tutaj daje się we znaki brak symulowanej przestrzeni. Podsumowując, nie są to słuchawki uniwersalne — wyśmienicie nadają się do gier typu FPS, całkiem nieźle radzą sobie w filmach, do muzyki radzę jednak poszukać czegoś innego.

Model 5H v2 LE to świetnie wykonany produkt, z wysokiej jakości materiałów. Idealnie leży na głowie, co przekłada się na długie godziny grania bez odczuwalnego bólu głowy czy uszu. Dodatkowe atrakcje to możliwość rozłożenia na trzy części, idealna sprawa podczas przenoszenia, nie można też zapomnieć o giętkim mikrofonie, dla komfortu chowanym w lewej muszli. Cena sugerowana przez producenta to 90 euro, w Polsce można je nabyć za około 300 zł.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)