SteelSeries 5Hv3 — słuchawki gamingowe do grania w samotności

Strona głównaSteelSeries 5Hv3 — słuchawki gamingowe do grania w samotności
19.02.2014 15:25
SteelSeries 5Hv3 — słuchawki gamingowe do grania w samotności

Kiedy rozpoczynałam swoją przygodę z grami komputerowymi, moja mama uznała za wyjątkowe dobra dwie rzeczy – gumową klawiaturę, która tłumiła moje ciągłe stukanie w kombinacje klawiszy WSAD, oraz słuchawki, dzięki którym nie musiała słuchać ciągłych serii wystrzałów z broni dowolnej. Piszę o tym nie bez powodu, bowiem jednym z głównych założeń słuchawek dla graczy, w moim mniemaniu, powinno być izolowanie osób postronnych od dźwięków gry, a tego, niestety, ten model nam nie zapewni.

bEKtvGpx

Zanim ktoś zwróci mi uwagę, że ustawianie głośności na maksimum psuje słuch, śpieszę z wyjaśnieniem, że próba słuchania muzyki z regulatorem ustawionym w połowie suwaka powodowała oglądanie się na mnie osób w pokoju i uwagi, że wszyscy słuchają tego utworu razem ze mną. Zabranie słuchawek na testy w terenie, jak jazda tramwajem, kończyły się dokładnie tak samo, wymownymi spojrzeniami osób postronnych i uwagami skierowanymi wprost, więc jestem zmuszona uznać to za naprawdę duży minus słuchawek. Trzeba jednak im przyznać, że doskonale izolują od dźwięków otoczenia, nie byłam w stanie usłyszeć osoby, która mówi stojąc bezpośrednio przy mnie. Nie wyobrażam sobie poza tym LAN Party z tymi słuchawkami, obawiam się wytworzonego szumu, gdy mikrofon zacznie wychwytywać dźwięk z słuchawek gracza obok.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Mikrofon w słuchawkach jest za to ich niewątpliwą zaletą. Jest łatwy do wysunięcia jedną ręką, dzięki czemu nie tracimy czasu, gdy nagle jest nam potrzebny. Szybko można go także ukryć, a także dostosować jego zgięcie do naszych potrzeb. Konstrukcja wydaje się na tyle trwała, że wytrzyma dłuższy czas użytkowania. Na jakość nagrywanego dźwięku nie mogę narzekać, mikrofon bez problemu wyłapuje wszystko, co się do niego powie i bardzo dobrze ignoruje różne hałasy otoczenia, a także dźwięki wydobywające się na zewnątrz ze słuchawek. Ostrzegam tylko przed otwieraniem czekolady w trakcie grania bądź rozmowy, bo to zostanie wyłapane.

bEKtvGpz

Kolejna rzecz, która będzie wyjątkowo denerwująca w trakcie grania, to samoistne rozsuwanie się słuchawek, gdy porusza się głową jest oczywiście jeszcze bardziej widoczne, gdy się z nimi chodzi. Spacerów z nimi zupełnie nie polecam, bowiem każdy gwałtowniejszy ruch głową powoduje ich przesunięcie się z uszu na policzki i poprawianie co chwila ich położenia.

Widać, że słuchawki zostały nastawione głównie na komunikację między graczami oraz grę online. Bardzo dobrze sprawdzają się w rozmowach, idealnie przekazując głos drugiej osoby. Ponadto pozwalają bezbłędnie zorientować się, z której strony zbliża się do nas inny gracz, gdzie wybuchł granat czy gdzie pali się ognisko. Przy słuchaniu muzyki wyraźnie słychać kiepskie soprany, toteż nie polecam ich do codziennego odsłuchu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Od strony technicznej, 5Hv3 prezentują się całkiem dobrze. Rozpiętość częstotliwości przenoszonych dźwięków jest standardowa, między 16 Hz, a 20 kHz. Impedancja wynosi 32 Om, dzięki czemu są bardziej odporne na szumy, ale ewentualne podłączenie ich, na przykład, do telefonu, skończy się szybkim wyładowaniem baterii. Mamy także możliwość przedłużenia kabla z 1,2 metra, które nadaje się idealnie do laptopa, do 3,2 metra, więc nie będzie problemu także z podłączeniem z tyłu komputera. Do słuchawek dostajemy dwie przejściówki, więc w razie potrzeby możemy podłączyć uniwersalną, z jedną wtyczką mini-jack 3,5 mm lub taką z dwiema wtyczkami, osobno do słuchawek i mikrofonu.

bEKtvGpF

Miałam duży problem z oceną tych słuchawek. Z jednej strony bardzo dobrze mi się w nich grało, spędzałam w nich całe godziny, ale nie mogę ich z czystym sumieniem polecić graczom mając świadomość, że będą oni przeszkadzać swoim hobby otoczeniu. Może to odbić się wyjątkowo negatywnie, gdy komputer stoi w sypialni, a my mamy zaplanowane całonocne granie. Chciałam się w nich odciąć od otoczenia, a osiągnęłam efekt zupełnie odwrotny, toteż mam mieszane uczucia. Daję im jednak cztery gwiazdki z zastrzeżeniem, że nie polecam korzystania z nich przy ludziach, jeżeli nie chcecie zwracać na siebie uwagi.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKtvGqv