Sterowniki do kart GeForce z poważnym błędem, zalecana aktualizacja

Sterowniki do kart GeForce z poważnym błędem, zalecana aktualizacja

Sterowniki do kart GeForce z poważnym błędem, zalecana aktualizacja
09.03.2016 16:54, aktualizacja: 09.03.2016 21:27

Na oficjalnym forum GeForce użytkownicy tych kart graficznych zgłaszają masowo poważne problemy ze sterownikami, jakie ostatnio udostępniła NVIDIA. Według najczarniejszych scenariuszy, konieczna może być nawet reinstalacja systemu operacyjnego.

Opublikowane wczoraj sterowniki oznaczone numerem 364.47. Według informacji producenta, miały one przynieść optymalne konfiguracje dla kilku najnowszych tytułów, wśród których można wymienić choćby The Division czy Rise of the Tomb Raider. Okazuje się jednak, że zamiast tego przyniosły sporo problemów.

Według licznych głosów, zarówno na forum Nvidii, jak i na łamach Reddita, ich instalacja spowodowała nie konkretny błąd, a problemy różnego rodzaju: mowa między innymi o braku wyświetlania jakiegokolwiek obrazu, licznych blue screenach czy ciągłym ponownym uruchamianiu się komputera, co uniemożliwiało korzystanie z niego. Na reakcję Nvidii nie trzeba było długo czekać.

Obraz

Aktualnie wersja 364.47 nie jest już dostępna, a korporacja zaleca zainstalowanie wszystkim użytkownikom wersji 364.51 dostępnej w GeForce Experience w kanale beta. Istnieje także grupa, która mimo korzystania z 47 nie napotkała problemów, nie oznacza to jednak, że nie nastąpią one wkrótce, w związku z czym im także zaleca się aktualizację.

Nie są znane techniczne szczegóły powodów pojawiania się błędów. Według komunikatu opublikowanego przez Nvidię komplikacje występowały w związku z wybieraniem opcji ekspresowej instalacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)