Steve Ballmer chwali App Store

Steve Ballmer chwali App Store09.03.2010 14:00

Takie chwile nieczęsto się zdarzają. Szef Microsoftu, Steve Ballmer, pochwalił Apple za e-sklep z aplikacjami dla iPhone’ów i iPadów. Miłe słowa zdaniem analityków spowodowane są ociepleniem się stosunków między dotychczasowymi konkurentami.

Apple wykonał bardzo dobrą pracę, pozwalając ludziom zarabiać i skomercjalizować ich własność intelektualną - powiedział Ballmer podczas wystąpienia w waszyngtońskim uniwersytecie. Jest to zdumiewająca zmiana opinii, bo jeszcze w 2007 r. szef Microsoftu na pytanie o iPhone’a śmiał się pobłażliwie. Jego zdaniem urządzenie nie miało żadnych szans na powodzenie wśród klientów. Teraz jednak Ballmer twierdzi co innego. Według Briera Dudley’a z The Seattle Times, szef Microsoftu daje w ten sposób znak, że relacje między jego firmą, a Apple’em układają się coraz lepiej. Być może już niedługo zostanie ogłoszona wiadomość o wprowadzeniu Binga jako domyślnej wyszukiwarki w iPhone’ach. Bing miałby zastąpić wyszukiwarkę Google’a, z którym Apple nie jest w najlepszych stosunkach. Niepotwierdzone informacje na ten temat pojawiły się pod koniec stycznia tego roku.

Zdaniem Dudley’a Apple i Microsoft mogą sprzymierzyć się w walce z Google’em. Dudley zapytał nawet Ballmera, czy taki scenariusz jest prawdopodobny. Oczywiście, nie uzyskał odpowiedzi - szef Microsoftu uśmiechnął się tylko i stwierdził, że na takie pytanie nie może nic powiedzieć. Jednak Google jest cierniem w oku zarówno dla Apple’a jak i Microsoftu. Z firmą z Cupertino rywalizuje na rynku smartfonów i jest obecnie jednym z największych graczy. Microsoft obawia się natomiast Google’a z kilku powodów. Planowana premiera systemu Chrome OS może wyeliminować Windows z netbooków. Google od niedawna kupuje również małe firmy, dzięki czemu uzyskuje dostęp do technologii stosowanych przez Microsoft. Na przykład wczoraj pisaliśmy o DocVerse - spółce umożliwiającej dostęp do pakietu Office online.

Być może zdaniem Microsoftu i Apple’a Google stał się zbyt silnym konkurentem i należy połączyć siły, aby przerwać jego dominację na rynku. Wkrótce, kiedy Apple zaprezentuje nową wersję oprogramowania dla iPhone’ów, przekonamy się, czy takie przypuszczenia są prawdziwe.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)