Steve Ballmer chwali App Store

Steve Ballmer chwali App Store

09.03.2010 14:00, aktualizacja: 09.03.2010 14:39

Takie chwile nieczęsto się zdarzają. Szef Microsoftu, Steve Ballmer, pochwalił Apple za e-sklep z aplikacjami dla iPhone’ów i iPadów. Miłe słowa zdaniem analityków spowodowane są ociepleniem się stosunków między dotychczasowymi konkurentami.

Apple wykonał bardzo dobrą pracę, pozwalając ludziom zarabiać i skomercjalizować ich własność intelektualną - powiedział Ballmer podczas wystąpienia w waszyngtońskim uniwersytecie. Jest to zdumiewająca zmiana opinii, bo jeszcze w 2007 r. szef Microsoftu na pytanie o iPhone’a śmiał się pobłażliwie. Jego zdaniem urządzenie nie miało żadnych szans na powodzenie wśród klientów. Teraz jednak Ballmer twierdzi co innego. Według Briera Dudley’a z The Seattle Times, szef Microsoftu daje w ten sposób znak, że relacje między jego firmą, a Apple’em układają się coraz lepiej. Być może już niedługo zostanie ogłoszona wiadomość o wprowadzeniu Binga jako domyślnej wyszukiwarki w iPhone’ach. Bing miałby zastąpić wyszukiwarkę Google’a, z którym Apple nie jest w najlepszych stosunkach. Niepotwierdzone informacje na ten temat pojawiły się pod koniec stycznia tego roku.

Zdaniem Dudley’a Apple i Microsoft mogą sprzymierzyć się w walce z Google’em. Dudley zapytał nawet Ballmera, czy taki scenariusz jest prawdopodobny. Oczywiście, nie uzyskał odpowiedzi - szef Microsoftu uśmiechnął się tylko i stwierdził, że na takie pytanie nie może nic powiedzieć. Jednak Google jest cierniem w oku zarówno dla Apple’a jak i Microsoftu. Z firmą z Cupertino rywalizuje na rynku smartfonów i jest obecnie jednym z największych graczy. Microsoft obawia się natomiast Google’a z kilku powodów. Planowana premiera systemu Chrome OS może wyeliminować Windows z netbooków. Google od niedawna kupuje również małe firmy, dzięki czemu uzyskuje dostęp do technologii stosowanych przez Microsoft. Na przykład wczoraj pisaliśmy o DocVerse - spółce umożliwiającej dostęp do pakietu Office online.

Być może zdaniem Microsoftu i Apple’a Google stał się zbyt silnym konkurentem i należy połączyć siły, aby przerwać jego dominację na rynku. Wkrótce, kiedy Apple zaprezentuje nową wersję oprogramowania dla iPhone’ów, przekonamy się, czy takie przypuszczenia są prawdziwe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)