Steve Ballmer: Nie zrezygnujemy ze Skype na Linuksa

Steve Ballmer: Nie zrezygnujemy ze Skype na Linuksa

11.05.2011 17:13

Szef Microsoftu, Steve Ballmer, rozwiał obawy użytkowników systemu Linux. Komunikator Skype będzie dalej rozwijany dla tej platformy.

Microsoft zakupił wczoraj firmę Skype, producenta popularnego komunikatora, za kolosalną sumę 8,5 mld dolarów. Obok spekulacji, w jaki sposób zostanie wykorzystany najnowszy nabytek, pojawiły się pytania o rozwój programu dla innych systemów - w tym Linuksa. Microsoft znany jest - mówiąc delikatnie - z niezbyt przychylnego stanowiska w stosunku do tej platformy. Dlatego też pojawiły się głosy, że w przyszłości Skype będzie wydawany wyłącznie dla systemu Windows. Na szczęście Microsoft nie zamierza w tej kwestii wprowadzać rewolucyjnych zmian.

Już notatka prasowa na temat wczorajszego zakupu sugerowała, że Skype nadal będzie rozwijany w wersji dla trzech najpopularniejszych systemów operacyjnych. W oświadczeniu czytaliśmy między innymi, że Microsoft będzie nadal inwestował i obsługiwał klienty Skype dla innych platform. Ostatecznie kontynuację programu dla Linuksa i Mac OS X potwierdził Ballmer podczas konferencji prasowej. Skype będzie rozwijany zarówno dla systemów desktopowych jak i tych dla urządzeń mobilnych, powiedział szef Microsoftu. Ta wypowiedź z pewnością uspokoi użytkowników obawiających się o przyszłość ich ulubionego komunikatora.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)