Steve Ballmer traci poparcie pracowników?

Steve Ballmer traci poparcie pracowników?

27.09.2011 13:15

Podczas ostatniego spotkania z pracownikami Microsoftu, Steve Ballmer mógł naocznie przekonać się o niezadowoleniu swoich podwładnych. Według nieoficjalnych doniesień masowo opuszczali oni salę.

Podczas dorocznego spotkania Microsoft Company Meeting szef Microsoftu nie tańczył na scenie, nie wołał też „Deweloperzy, deweloperzy, deweloperzy”, ani „Kocham tę firmę”. Mimo tego, jak donoszą nieoficjalne źródła, w czasie jego wystąpienia wielu pracowników firmy z Redmond opuszczało salę. Miał to być wyraz niezadowolenia z polityki Microsoftu pod wodzą Ballmera. W szczególności chodzi o słabe wyniki takich produktów jak Windows Phone i Zune, a także usług internetowych. Prasa nie została wpuszczona na spotkanie, nie ma więc oficjalnych relacji, jednak na podstawie wypowiedzi osób biorących udział w Company Meeting 2011 można wnioskować, że część pracowników jest przeciwna Ballmerowi.

Mimo pozytywnych komentarzy na temat zaprezentowanego podczas konferencji BUILD 2011 systemu Windows 8, wiele osób krytykuje Microsoft za brak jasnej wizji dotyczącej przyszłości. Firma nie tylko przegapiła boom na smartfony, ale często bagatelizowała produkty konkurencji takie jak iPhone, Android czy iPad. Według ostatnich statystyk działalność Ballmera jako CEO Microsoftu popiera jedynie około 45% pracowników, a część pracowników domaga się ustąpienia Ballmera. Ostatnio do odejścia obecnego szefa firmy z Redmond namawiano po opublikowaniu wyników finansowych i wyprzedzeniu Microsoftu pod względem wartości giełdowej przez IBM.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)