Steve Jobs najcenniejszym szefem

Steve Jobs najcenniejszym szefem

29.03.2010 12:50

Magazyn Barron’s opublikował dzisiaj ranking na najcenniejszego szefa firmy. W tym roku został nim Steve Jobs z Apple. Wyprzedził szefów takich firm jak Amazon.com czy Hewlett-Packard.

Najlepiej o wartości Jobsa świadczą ceny akcji Apple’a. Kiedy szef miał problemy zdrowotne i przechodził zabiegi związane z rakiem trzustki, ceny akcji drastycznie spadły. Obecnie firma przeżywa bardzo duży wzrost - jej wartość rynkowa szacowana jest na około 200 mld dolarów. Powodem tego jest wprowadzenie takich produktów jak iPod, iPhone czy sklep iTunes. Do kolejnego wzrostu przyczyni się najprawdopodobniej wprowadzenie do sprzedaży tabletu iPad, który zdaniem dziennikarzy z Barron'sa ma zrewolucjonizować czytelnictwo. Z iPodem, iPhone’em, iTunes i App Store, Apple wprowadził dramatyczne zmiany w muzyce, filmach i biznesie bezprzewodowym - możemy przeczytać w laudacji.

To nie jedyna nagroda dla Jobsa w ostatnim czasie. Szef Apple’a był już w grudniu zeszłego roku uznany za najlepszego szefa (przez Harvard Business Review), a w listopadzie magazyn Fortune uznał go za Szefa dekady. Na dalszych pozycjach w rankingu na 30 najcenniejszych szefów znalazły się takie osoby jak Larry Ellison z Oracle (po raz pierwszy na liście), Mark Hurd z Hewlett-Packard czy Jeffrey Bezos z Amazon.com. Sporo osób zostało też usuniętych z listy - np. Satoru Iwata z Nintendo za niewykorzystanie potencjału konsoli Wii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)