Steve Jobs: nie będzie Blu‑ray w Makach, oglądajcie YouTube

19.04.2010 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Steve Jobs, szef Apple, ostatnio dość często odpowiada na e-maile przysyłane przez internautów. Jego najnowsza wypowiedź dotyczy technologii Blu-ray w komputerach Mac, a także serwisu YouTube.

Spora część użytkowników komputerów Mac z radością powitałaby obsługę Blu-ray w swoich urządzeniach. Na razie nic nie wskazuje jednak na to, aby Apple rozważał taką możliwość. Co więcej, Jobs pośrednio potwierdził, że jego firma nie jest specjalnie zainteresowana wspomnianą technologią umożliwiającą odtwarzanie wideo w HD. W odpowiedzi na e-mail z zapytaniem, kiedy napędy Blu-ray pojawią się w Makach, Jobs napisał: YouTube obsługuje już wideo HD. Na podstawie tej lapidarnej wypowiedzi można przypuszczać, że Apple raczej nie widzi przyszłości dla Blu-ray. Możliwe też, że firma będzie wspierać w swoich komputerach technologie umożliwiające przesyłanie przez Internet materiałów wideo wysokiej jakości.

Klipy w HD pojawiły się w YouTube kilka miesięcy temu. Obecnie użytkownicy popularnego serwisu mogą oglądać wideo nawet w trybie 1080p, czyli tzw. Full HD. Jednak znacznie więcej materiałów w YouTube dostępnych jest w trybie 720p. Oferuje on niższą jakość wideo w porównaniu z 1080p, ale w zamian rozmiar pliku wideo jest bardziej przystępny dla internetowego streamingu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)