Steve Jobs o wyższości iOS nad Androidem

Steve Jobs o wyższości iOS nad Androidem

19.10.2010 14:24

Szef firmy Apple, Steve Jobs, stwierdził, że na rynku smartfonów przyszłość mają zamknięte, a nie otwarte systemy. W ten sposób zaatakował swojego konkurenta, firmę Google.

Jobs wypowiedział się o konkurencyjnym w stosunku do iOS systemie Android podczas konferencji, na której zaprezentowano wyniki finansowe firmy Apple. Na temat firmy Google mówił całe 5 minut. Jego zdaniem problem leży nie w otwartym czy zamkniętym systemie, ale zintegrowanym lub rozdrobnionym. Odnosi się to oczywiście do problemów z aktualizacjami Androida, a także różnymi jego wersjami w poszczególnych modelach smartfonów. Zdaniem Jobsa prowadzi to do sytuacji, w której deweloperzy muszą przygotowywać kilka wersji swoich programów, albo wydają je tylko dla określonego wydania Androida. W iOS wystarczy natomiast jedna aplikacja.

Zdaniem szefa firmy Apple z punktu widzenia użytkownika znacznie lepszym rozwiązaniem są systemy zintegrowane, które po prostu działają. Ciekawe było również stwierdzenie, że prawdziwym przeciwnikiem iPhone’a nie jest Android, tylko smartfony BlackBerry bardzo popularne w USA. Zdaniem Jobsa codziennie aktywowanych jest od 275 do 300 tys. telefonów z systemem iOS, natomiast Androida - 200 tys. Przy czym, z powodu rozdrobnienia w przypadku systemu firmy Google można mieć wątpliwości. Zdaniem Jobsa brakuje bowiem dokładnych statystyk. Wypowiedź szefa Apple'a pokazuje, że jego firma mimo wszystko obawia się Androida - w przeciwnym razie nie wspominano by o nim. Jobs odpowiedział też w ten sposób na często formułowane zarzuty przeciwko zamkniętym platformom jak iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)